„Je to škoda, ztratili jsme dva body," litoval jeden ze smolařů večera Alois Hyčka, který byl v 59. minutě vyloučen za zbytečné oplácení.

Vraťme se k osudné 59. minutě, co se na hřišti přesně stalo?

Soupeř mě tvrdě srazil k zemi, ujely mi nervy a zbytečně jsem do něj strčil. Byla to moje hloupá chyba.

Trenér Němec vás za to asi po utkání nepochválil, že?

Bavili jsme se o tom spolu. Říkal jsem mu, že mě to mrzí a vyříkali jsme si to. Nebylo to tak, že by mě nějak seřval.

Jakým byla Opava soupeřem?

Nehráli vůbec špatně, přesto jsme v první půli měli dost šancí nebo náznaků ke skórování, bohužel jsme ale žádnou nevyužili. Ve druhé půli se pak stalo, co se stalo. I přes to vyloučení jsme ale dali dva góly a v poslední minutě přidali třetí. Na konci jsme si to ale nepohlídali a udělali chyby, které soupeř potrestal.

Měl jste možnost závěr někde z útrob stadionu sledovat?

Ano, sledoval jsem to z kabin. Soupeř už hrál vabank, vrhli všechny síly do útoku. Přišel centr do vápna a prolétlo to do branky. Oba góly byly skoro stejné. Je to škoda, ztratili jsme dva body.

Byla po zápase v kabině bouřka?

Samozřejmě nikdo nebyl spokojený, když jsme ztratili vedení 3:1, ale bouřka nebyla. Kluci si to vyříkali, řešili, kde se stala chyba. O den později jsme to viděli i na videu.

Asi budete chtít na tento zápas co nejdříve zapomenout, že?

Určitě. Musíme se dál snažit vítězit, i když teď máme před sebou hodně těžké zápasy. Začne to v úterý s Duklou a pak hrajeme třikrát venku.

Na pohárový svátek s Duklou se jistě těšíte. Je v silách týmu zopakovat výkon proti Slavii?

Když do toho dáme všechno, tak to může vyjít. Já kvůli té červené hrát nemůžu, ale kluci se na ten zápas těší. Je to zpestření a chceme si to hlavně užít. Budu klukům držet palce, aby si vytvořili co nejlepší výchozí pozici do odvety.