Tradiční výrobce jedlých olejů podpoří rozpočet ústeckých fotbalistů částkou zhruba 1,5 miliónu korun po dobu pěti let. „Spolupráce je dlouhodobá. Částka je pro nás významná, v případě postupu fotbalového klubu do první ligy se suma bude navyšovat. Do budoucna tak není vyloučené ani to, že by se Glencore stal naším generálním partnerem," řekl první místopředseda představenstva FK Ústí Jiří Dušek.

PODPORA TÝMOVÉHO DUCHA

Jak podotkl generální ředitel společnosti Glencore Maurice Bensadon, který miluje fotbal a zároveň pravidelně cvičí jógu, sponzorstvím chce společnost propagovat značku rostlinného oleje Lukana, zároveň se však chce stát součástí zdejší komunity.

„Když jsme továrnu na Střekově v roce 2011 koupili, necítili jsme se jako součástí zdejší komunity. Učinili jsme spoustu investic, zaměstnali mnoho lidí, ale chovali jsme se jako sobecký nadnárodní podnik. Ale takoví nejsme, a proto jsme začali tento nový projekt. Vztahy se ale nevytvoří za den, vztahy trvají delší čas. Nesponzorujeme proto, abychom z toho měli nějaké peníze, nemáme zájem kupovat hráče, jakými jsou Messi nebo Ronaldo. Jde nám o týmového ducha, férovou hru a současně o chuť vítězit. Spojení komunity a sportu je velice důležité," reagoval Bensadon.

Společnost Glencore produkuje 80 % řepkového oleje v České republice a na Střekově zaměstnává 257 zaměstnanců.

KONEC OBDOBÍ SOBECKOSTI

„Přestává období sobeckosti a přichází období spolupráce. Sportování je důležité zejména pro děti a mládež, aby neseděly doma u počítačů odtržení od reality nebo se nepotulovaly po ulicích," pochválila spolupráci primátorka města Věra Nechybová.

Šéf FK Ústí Petr Heidenreich současně ocenil i město a skutečnost, že ústečtí zastupitelé před pár dny schválili rozpočet na rok 2017. Město financuje zhruba 70 % rozpočtu mládeže a circa 35 % rozpočtu akciové společnosti FK.

„Jsme také velmi rádi za koncepci preferovaných sportů. Potvrzuje to, že město Ústí se tváří pozitivně směrem ke sportu, a že to není jenom o fotbale, ale i ostatních sportech a o dětech," dodal Heidenreich.