Ústečtí fotbalisté prohráli první jarní domácí duel 1:2. Po více než dvou a půl měsíční pauze zaviněné pandemií koronaviru nestačili doma na Brno.

První poločas přinesl vcelku vyrovnaný fotbal. Největší domácí šanci měl Bassey, znát byla také střelecká aktivita Dramého. Brno se dostávalo do šancí především díky chybám domácích hráčů. Minelu Michala Bílka, jenž si při malé domů nevšiml Přichystala, hosté potrestali a do šaten tak šli o branku spokojenější.

Do druhé půle změnil Bassey účes, jenže branky se nedočkal. Naopak, nebezpečnější byli hosté. Nejprve zahrozil opět Přichystal, jenž si nádherně zasekl Pimparu, jenže jeho střela skončila na tyči. Míč se k němu však vrátil, brněnský útočník však trefil břevno. Ani dvojitý zvonek během několika sekund Armě k budíčku nestačil, aktivní Přichystal tak zamotal obránce, přesným centrem našel Hladíka, a ten zvýšil na 0:2.

Bílomodří přesto nesložili zbraně, Valenta vzápětí vybojoval míč, vnikl do šestnáctky, položil si i brankáře a předložil tutovou šanci Matějkovi – 1:2. Za pět minut mohlo být vyrovnáno, jenže Chodorova tečovaná střela šla těsně mimo. Jen do boční sítě zamířila rána Draméhopět minut před koncem a Zbrojovka si tak, i k radosti jejich fanoušků, kteří sledovali duel zpoza plotu Městského stadionu, odvezla všechny body.

„Brnu jsme dnes nabídli dvě šance, které využili, naopak my jsme toho měli směrem dopředu strašně málo. Sice jsme drželi míč a v poli jsme soupeř přehrávali, ale na to, že jsme tam měli tři čistokrevné útočníky, jsme si vytvořili opravdu minimum šancí,“ hodnotil zápas ústecký kouč Aleš Křeček.

F:NL – 18. kolo: Ústí – Brno 1:2 (0:1)

Branky: 63. L. Matějka – 14. Přichystal, 56. Hladík.
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 45+1. Valenta, 83. Richter – 22. Fousek, 75. Eismann, 82. Vintr, 90+1. Machálek. Diváci: 105.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Bílek, Pimpara, Písačka, Prošek – J. Peterka (C), M. Valenta, Miskovič (46. D. Richter) – Drame, L. Matějka, Bassey (62. Chodora).