Velkolepý fotbalový svátek bude v úterý 7. října k vidění na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Nově zrekonstruovaný svatostánek fotbalistů Army bude od 18 hodin vůbec poprvé v historii svědkem mezistátního zápasu. Na hřišti si to v přátelském střetnutí rozdají hráči České republiky do 20 let s mistry světa této věkové kategorie hráči Francie.

„Jedná se o vůbec první zápas české reprezentace v Ústí nad Labem. Jsme rádi, že Fotbalová asociace České republiky podporuje kluby, které mají nové či zrekonstruované stadiony," nechal se slyšet Libor Zajíček, člen představenstva FK Ústí nad Labem, který je zároveň jednatelem marketingové společnosti Public Football.

Ta zajišťuje veškerý servis pro oba reprezentační týmy. „Požadavky týmů nebyly nijak speciální, Francouzi chtěli do kabiny naprosto standardní věci, jako ovoce, pití či hromadu ledu. U Čechů je zajímavostí, že chtějí hned po zápase palačinky," prozradil Libor Zajíček.

Hovězí steaky

Oba týmy už jsou v krajské metropoli od pondělí, v úterý je čeká duel na Městském stadionu a ve čtvrtek se pak utkají znovu, tentokrát v Chomutově. „Hráči obou výběrů jsou ubytovaní na Větruši. Co se týče stravy, Češi jedí hlavně těstoviny, rýži a kuřecí maso. Francouzi naopak chtějí steaky, dokonce i hovězí," překvapilo Libora Zajíčka.

Samotný zápas bude mít na Městském stadionu výkop v 18 hodin a diváci se mohou těšit na velkolepou podívanou. „Francouzi, to je opravdová kvalita," přiznává sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

Skvělí hráči

Největší hvězdou francouzského výběru je bezpochyby devatenáctiletý Adrien Rabiot. Mladý záložník nastupuje ve slavném klubu Paris Saint-Germain po boku hvězdného Zlatana Ibrahimoviče. V nejvyšší francouzské soutěži Ligue 1 má odehráno přes čtyři desítky zápasů, ve kterých dokázal vstřelit čtyři branky. Minulou sezonu ale strávil na hostování v Toulouse. „Ale k vidění budou i další skvělí hráči, dvě třetiny fotbalistů ze soupisky Francouzů hrají za slavné prvoligové kluby," doplnil Zajíček.

Své zastoupení bude mít přímo na trávníku Městského stadionu i Ústí nad Labem. Reprezentační výběr České republiky totiž přivede na hřiště ústecký rodák a odchovanec Neštěmic, trenér Pavel Hoftych. A aby toho nebylo málo, na soupisce Čechů je i stoper Army Lukáš Vraštil.

Vstupenky na místě

Vstupenky na zápas budou v prodeji přímo na místě, a to už hodinu a půl před výkopem. Dospělí zaplatí sedmdesát korun, děti do patnácti let půjdou na fotbal zdarma. „Pro mládežnické fotbalové týmy a školy je ale vstup z Vinařské ulice na protilehlou tribunu rovněž zdarma," doplnil manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

Pokud by se vám přímo na stadion nechtělo, což by byla velká škoda, mezinárodní souboj dvacítek můžete sledovat i na obrazovce ČT Sport, přímý přenos startuje pět minut před osmnáctou hodinou.