„Působil jsem tady tři roky a už jsem potřeboval nějakou změnu, v osobním i fotbalovém životě. Rozhodl jsem se odejít ze severu Čech," vysvětlil sedmadvacetiletý forvard, který za Armu v posledních třech letech odehrál osmdesát zápasů a nastřílel v nich jednadvacet branek.

Měly na vaše rozhodnutí nějaký vliv i nevydařené jarní výsledky týmu?

Asi na tom trochu podíl měly, kdybychom hráli podle našich představ, skončili bychom v tabulce výše a třeba by nebylo tolik důvodů odcházet. Takhle jsem se ale rozhodl, že zkusím něco jiného.

Údajně odcházíte do Opavy, je to pravda?

Ano, už jsem tam podepsal smlouvu na tři roky.

Měl jste i jiné nabídky?

Ano, měl jsem asi tři nebo čtyři nabídky, všechny od klubů, které by měly v příští sezoně hrát do pátého místa ve druhé lize. Jmenovat je ale nemůžu, slíbil jsem to. Z první ligy ale nic nebylo.

Proč jste se nakonec rozhodl právě pro Opavu?

Těch důvodů bylo hned několik. Udělal na mě dojem jejich manažer, navíc mají super zázemí, pěkný stadion. A znám se tam i s některými kluky, se kterými jsem působil ještě na Střížkově. Hraje tam i Jursa, který působil také v Ústí.

Jak budete vzpomínat na svoje tříleté angažmá v Ústí nad Labem?

Jedině pozitivně. Neodcházím z Ústí ve zlém, jen jsem už zkrátka cítil, že je čas na změnu. Některé sezony jsme měli povedené, jiné ne, ale tak už to ve fotbale chodí. Rozhodně odcházím v dobrém.

Co byste na závěr vzkázal fanouškům Army?

Chtěl bych jim moc poděkovat za podporu a také se jim omluvit za ten poslední půl rok. Víme, že výsledky nebyly ideální. Snad budou na Armu nadále chodit v hojném počtu, kotel je tady fantastický, řada fanoušků jezdí i na venkovní zápasy. Snad v tom budou pokračovat.