Slovák Gibala nejprve přispěl gólem ke kanonádě Hostovic (8:0) a naposledy se brankou a rozhodující penaltou podílel na vítězství (4:3 po PK) svého týmu na Střekově. „Jsme tady dobrá parta, která chce hrát dobrý fotbal. A jestli z toho bude postup, to uvidíme," nechce zkušený hráč předbíhat.

Prozradíte, jak se vaše angažmá v Brné vůbec seběhlo?
Je to zásluha mého dobrého kamaráda Tomáše Heřmana (bývalý ligový hráč Plzně či Teplic – pozn. autora), který i ve svém věku dokazuje, že je to pan fotbalista a také ambiciózního šéfa klubu Jaroslava Štráchala. Nejdříve jsme se o všem bavili jen z legrace a nakonec to skončilo přestupem.

V posledních letech jste kopal ve vyšších soutěžích a lepších týmech. Nechybí vám ligové podmínky či zázemí?
Co se týká těchto věcí, tak se to s ligou samozřejmě nedá srovnávat. Fotbal v Brné hraji zadarmo a chodím do zaměstnání, jako každý normální člověk. Ale jsou tady vysoké ambice a cíle do budoucna, což je pozitivní.

MILOŠ GIBALANarozen: 21.5.1985
Post: útočník, ofenzivní záložník
Výška, váha: 175 cm, 74 kg
Předchozí kluby: Rapid Ružinov, Lučenec, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Zlaté Moravce, Humenné (vše Slovensko), Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Chomutov.
Corgoň liga: 50 zápasů (20 gólů)
2. slovenská liga: 90 zápasů (20)
Gambrinus liga: 5 zápasů (0)
Reprezentace: člen juniorských týmů Slovenska U15, U16, U17, U18, U19 a U20.
Nej. úspěch: Za Zlaté Moravce hrál Pohár UEFA (i proti Zenitu Petrohrad), v šesti duelech dal tři góly.

Přesto je jasné, že je vám 1.B třída malá. Berete angažmá v Brné jako „přestupní stanici" nebo zde chcete zůstat déle?
Jestli 1.B třídu výkonnostně převyšuji, to ať posoudí jiní. Chci tady ale zůstat déle, jsem v Brné spokojený.

Tým momentálně vede tabulku o čtyři body. Je vaším cílem vykopat s Brnou postup?
Jsou tu šikovní kluci, máme tady zkušené Heřmana či Smetanu. Jsme dobrá parta, která chce hrát dobrý fotbal. Každý soupeř se na nás připravuje více než na jiné zápasy a o to je to těžší. Do každého utkání jdeme s pokorou a s cílem vyhrát. A jestli z toho bude postup, to uvidíme.

Hrál jste nejvyšší slovenskou i českou ligu. Věříte, že se do vrcholového fotbalu vrátíte?
V Brné mám z fotbalu radost, což je vidět i na hřišti. A jestli z toho bude ještě někdy přestup do profesionálního fotbalu, to uvidíme. Necháme se překvapit.

Zůstáváte nadále v kontaktu s někým z FK Ústí? Sledujete výkony Army a fandíte jí?
Je super, že tady konečně bude pěkný stadion, což nám předtím v Gambrinus lize chybělo a museli jsme jezdit hrát zápasy do Teplic. To pro fanoušky nebylo optimální. Parta v Ústí, kolem Radima Nováka a Honzy Martykána, byla vždy dobrá a pořád jsme v kontaktu. Dobré vztahy mám i s manažerem Standou Pelcem. Na zápasy chodíme s klukama a i když se jim teď nedaří, tak se může vše otočit jedním dobrým výsledkem.