Velká očekávání, zajímavý průběh a radost hostí. To byl derby zápas v 1.A třídě, který skončil vítězně pro celek Libouchce 4:2. Strádalovi hoši dokázali na půdě neporaženého Střekova triumfovat a stále jsou ve hře o druhé místo v tabulce.

První prohra Střekova

„Jsme první, kdo Střekov v normální hrací době porazil. Jsem z toho neskutečně nadšený, kluci mi udělali radost," neskrýval své pocity kouč Libouchce Václav Strádal.

O osudu utkání se rozhodovalo především v prvním poločase.

„Hosté chtěli hrát, my jsme byli všude pozdě. Po dorážce jsme inkasovali, pak přišla sporná penalta, když si náš hráč kryl obličej. Hráči neměli správný přístup," přidal svůj pohled na věc kouč hráčů z Osady Petr Čítek.

Bouřka v kabině

Třetí zásah padl před odchodem do kabin a s domácím celkem to vypadalo všelijak, jen ne dobře. „Přišla bouřka v kabině, střídající hráči hru oživili, rychle jsme dali dvě branky a dostali se do tlaku. Vyrovnání viselo ve vzduchu," povídal trenér Petr Čítek.

Jenže hosté se v obtížné situaci dobře zorientovali a náskok, který si vypracovali v prvním poločase, dokázali obhájit.

„Hlavně v úvodní části jsme hráli fantasticky, na to, jaké panovaly těžké podmínky, tak klobouk dolů před všemi hráči, kteří nastoupili na hřiště," povídal Strádal.

Klíčová ztráta na půlce

Klíčová situace přišla po ztrátě míče na polovině a rychlém brejku, který přesně zakončil rychlonohý Černohorský.

„Stárek udělal zbytečnou chybu a soupeř nás dokázal potrestat, ale o utkání rozhodl už první poločas. Hosté využili naší laxnosti, nemůžeme si dovolit hrát jen třicet minut. Počasí bylo spíše na koupaliště, ale podali jsme nekolektivní výkon, je to škoda doma prohrát," komentoval vystoupení svých svěřenců kormidelník Petr Čítek.

Hráči Střekova už mají s předstihem jistotu prvního místa v tabulce, fotbalisté Libouchce se perou o stříbrnou pozici.

„Vzalo mě to za srdce, obrovská chvála pro všechny, kluci mi udělali velkou radost. Máme motivaci do konce sezony, hrajeme o druhé místo, po posledním domácím utkání s Kamenicí si to pojedeme rozdat do Srbic, které jsou na druhém místě," uzavřel spokojený Strádal.

Střekov - Libouchec 2:4 (0:3) Branky: V. Bednář, Franc - Černohorský 2, Kabát, Hejna z PK. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 2:3. Diváci: 70.
Střekov: Souček - Franc, Tichý, Rohlík, Šindelář (46. Baláž) Hajas (46. V. Bednář), Stárek, Novotný, Vošahlík Lejček (80. Elmerich), Řezníček.
Libouchec: Klačanský - Rychter, Novák (55. Král), Hammer, Kučera- Kabát (46. Eleš, 90. Pacák), Hejna, Šum, Slavka Černohorský, Němeček.