O víkendu pokračovaly také okresní fotbalové soutěže. Ve II. třídě znovu vyhrálo Velké Chvojno, které stále směle kráčí za postupem do 1. B třídy. O soutěž níž se v nadstavbové části o 1. – 4. místo utkaly dva lídři, béčko Chuderova uspělo 1:0 v Malečově.

Ve II. třídě okresního přeboru zvládl lídr tabulky, Velké Chvojno, duel na hřišti čtvrtých Povrlů, kde vyhrál 4:0. Základ hosté položili už v první půli, kterou ovládli tříbrankovým rozdílem. O góly se rovnoměrně podělili Pavel Graf a Jiří Podráský.

Na 4. příčku se posunul Chlumec, který se po třech prohrál v řadě vzpamatoval a zvítězil jednoznačně 5:2 v Sebuzíně. Uspěla také druhá Tisá, která se ale na výhru na hřišti posledního Valtířova pořádně nadřela. Hosté v poločase vedli 2:0, jenže Valtířov krátce po změně stran snížil, na vyrovnávací trefu už ale nedosáhl.

Fotbalisté Libouchce se radují z branky.
Uspěl jen Libouchec, trenér Strádal i přes debakl pochválil mladíky soupeře

Zastřílely si Trmice, jejichž rezerva smetla béčko Velkého Března 11:0! Hned pěti góly se pod vysoké vítězství podepsal Lukáš Jaroš, rozhodl především druhý poločas, ve kterém daly Trmice devět gólů.

Až závěr rozhodl utkání Vaňova s SKP Sever, které ovládli domácí v poměru 2:1. Hosté sice od 14. minuty vedli, po čtyřech minutách ale srovnal skóre Jan Zeman. Na další branku pak diváci čekali až do úplného závěru, kdy se Zeman prosadil znovu a minutu před koncem zařídil těsnou výhru Vaňova. Mojžíř B měl o víkendu volný los.

SOUBOJ LÍDRŮ VYZNĚL PRO CHUDEROV

Ve III. třídě už se hraje nadstavba, nejzajímavější duel přinesl šlágr kola ve skupině o 1. – 4. místo. Vedoucí Malečov přivítal druhý Chuderov B. Napínavý souboj rozhodla ve prospěch hostů 65. minuta, kdy proměnil pokutový kop Theodor Krnáč. Další gól už nepadl, Chuderov si tak odvezl těsnou výhru a s bodovým náskokem poskočil do čela tabulky.

Ve druhém utkání skupiny stáhl Svádov B dvoubrankovou ztrátu a nakonec udolal béčko Chabařovic 5:4. Ve skupině o 5. – 8. místo vyhrála Brná B v Děčíně 3:1, ani dvě branky Webera nestačily Telnici, která prohrála s Dubicemi 2:3.

Fotbalisté SK Brná. Ilustrační foto.
Střelecké trápení Brné pokračuje, ve Štětí nedala ani gól