„Bohužel je to tak. Už se v tabulce nedíváme nad sebe, ale pod sebe. Cítíme, že týmy ze spodku se na nás hodně rychle dotahují,“ přiznává smutným hlasem záložník Jan Peterka.

Ústí je zkrátka v krizi, ze které se musí hodně rychle dostat. Pomoci mu může už sobotní (17.00) domácí zápas s Prostějovem. Otloukánek soutěže je v tabulce s devíti body beznadějně poslední, prohrál už šest utkání za sebou. „Všichni víme, že je to pro nás jeden z nejdůležitějších zápasů. Potřebujeme tři body, abychom znovu trochu utekli soupeřům za námi,“ má jasno Peterka.

Fotbalisté Ústí nad Labem. Ilustrační foto.
Trápení Army trvá. Padla i na jihu Čech a bude hrát o záchranu

Podle jeho slov stojí za bídnou formou Severočechů především špatná koncovka. „Děláme hloupé a zbytečné chyby v obraně, ale i přesto soupeře často přehráváme. Nejvíce nás trápí proměňování šancí. Na jaře jsme dali jen tři góly a to je málo. V tom se musíme zlepšit,“ ví záložník Army.

Nálada v týmu podle něj výrazně klesá. „Ještě před dvěma týdny to bylo v pohodě, ale teď už je situace vážná. Cítíme, že se nám nedaří. Věřím ale, že s Prostějovem zvítězíme a že se to zlomí,“ dodává Peterka.