„Je to tak. Sledovali ho půl roku, každý zápas. Ve hře byly i Mladá Boleslav a Teplice, ale ty nakonec od jednání odstoupily," prozradil člen představenstva FK Ústí nad Labem Jiří Dušek.

Arma si díky přestupu přijde na slušnou sumu, přesnou částku ale vedení klubu prozradit nesmí. „Je to pro nás finančně zajímavé, mohu jen říct, že by částka pokryla přibližně deset až patnáct procent našeho rozpočtu," říká Dušek. Roční rozpočet A týmu Army je do patnácti milionů korun.

Přestupem si ale polepší i mateřský oddíl Novotného, tedy FK Litoměřice. „Filipa jsme před několika lety koupili z Litoměřic a měl ve smlouvě, že když bude hrát ligu, zaplatíme jim určitou částku," vysvětlil člen představenstva.

Novotný si o přestup řekl povedenými výkony v podzimní části Národní ligy. Za Armu v ní odkopal čtrnáct zápasů, vstřelil dva góly a podílel se tak na úspěšném tažení týmu, které vyneslo Ústečany až na pátou příčku po podzimu.

„Já si myslím, že by Filipovi slušel ještě půlrok nebo rok ve druhé lize, Jihlava to vidí jinak. Máme s nimi ale dohodu, že pokud by se v přípravě neprosadil, vrátí se k nám na hostování. Stejně tady studuje školu a bude sem muset jednou za čas dojíždět. Takže uvidíme, jak dopadne v přípravě," povídá Jiří Dušek.

A jak reálně vidí jeho šanci na to, že se prosadí? „Bude to mít složité, Jihlava bojuje o záchranu a Filip je mladý hráč, který s tím nemá moc zkušeností. Pořád má ale větší šanci prosadit se, než by měl třeba v Mladé Boleslavi," míní člen představenstva.

Prvoligové nabídky na jiné hráče prý Severočeši nemají. „Nic konkrétního na stole není," prozradil Dušek s tím, že už má Arma vytipovaných i několik nových posil.