„Je to škoda, myslím si, že minimálně bod jsme si mohli odvézt. Jenže jsme dostali dvě laciné branky a za stavu 1:2 jsme neproměnili tři slibné šance. Pak jsme z brejku inkasovali potřetí a bylo po zápase," litoval útočník Army Tomáš Smola.

Rychlá branka

První gól Arma inkasovala už po sedmi minutách. „Začali jsme vlažně, asi jsme byli myšlenkami ještě v kabině. Ale ta branka nás paradoxně nakopla. Od té chvíle jsme byli lepší, měli jsme tam sérii rohů. A pak přišlo vyrovnání," povídal Smola, který byl na konci ústecké gólové akce.

„Zemič (Michal Zeman) dostal míč do lajny a už před zápase jsme se bavili, aby mi posílal ze strany do vápna centry. Přesně to udělal, poslal mi tam míč z první a já jsem to jen lízl hlavou do brány," popisoval vytáhlý útočník svůj gól.

Do přestávky se tak šlo do kabin za vyrovnaného stavu. „V závěru půle jsme byli lepší, přestávka nás přibrzdila. A ve druhé půli šli domácí takovým náhodným gólem do vedení. Jejich hráč postupoval z úhlu sám, Zacharda jeho pokus vyrazil, ale bohužel přímo k němu. Z dorážky to tam dotlačil takovou škvírkou. Byla to škoda, tomu gólu se dalo zabránit," mrzelo Smolu.

V závěru klání Severočeši inkasovali ještě třetí branku. „Mrzí nás to hodně, jeli jsme k nim s cílem bodovat. Pak jedete osm hodin domů naštvaní. Jedinou náplastí pro nás bylo, že Vlašim porazila Most a udrželi jsme pětibodový náskok. Musíme makat dál a sbírat body. Věřím, že soutěž zachráníme," dodal Smola.

Třinec – FK Ústí 3:1 (1:1)

Branky: 7. Malcharek, 58. Janoščin, 83. Dedič – 23. Smola. Rozhodčí: Adámková – Kříž, Arnošt. ŽK: 0:2 (Peterka, Vaněk). Diváci: 813.

Sestava Třince: Paleček – Kubáň, Vomáčka, Hloch, Matoušek – Tomeček, Motyčka, Hupka, Janoščin (85. Ceplák) – Malcharek (71. Joukl), Smetana (66. Dedič). Trenér: Kalivoda.

Sestava Ústí: Zacharda – Zeman, Vraštil, Vaněk, Pícha (90. Šraga) – Krátký, Veverka (87. Novotný), Peterka, Martykán, Leibl (73. Pavlata) – Smola. Trenér: Němec.