„To nás nakoplo a zlomilo podzimní část sezony. Bylo to derby plné emocí," prohlásil šéf střídačky Libouchce Václav Strádal.

Nakonec jste s týmem na podzim získal sedmnáct bodů. Je to hodně nebo málo?
Abych pravdu řekl, nejsem s počtem bodů moc spokojený. Chtěli jsme mít minimálně o tři více. Na druhou stranu, začátek sezony, to byla vražda. Po třech kolech jsme neměli na kontě ani jeden bod a nevstřelili jsme žádný gól. Pak jsme se ale zmátořili, vyhrabali se z popela a nakonec to dopadlo celkem dobře.

Jak podzimní část probíhala po herní stránce?
Zlepšovalo se to, až na ten poslední podzimní zápas s Křešicemi (výhra 4:3 po PK). Na druhou stranu nebylo jediné utkání, kdy bychom hráli ve stejné sestavě. Stabilizace kádru, kterou jsme si předsevzali, nám moc nevyšla.

Byla utkání, po kterých jste mohl své hráče pochválit?
Odehráli jsme i dobré zápasy, ale že bych mohl kluky přímo pochválit… vždy musí být za co. Občas mi bývá vytýkáno, že málo chválím. Mně se hlavně líbilo, že se na mě nevykašlali lidé, kteří se kolem fotbalu v Libouchci pohybují. Tam vyšly najevo morální vlastnosti. Kluci z Libouchce se na to nevykašlali.

Po třech porážkách při skóre 0:11 to s vámi vypadalo hodně bledě, kde nastal zlom?
V Jílovém. V derby, kdy nás domácí tým asi podcenil. Ta výhra nás nakopla a zlomila podzimní sezonu. Bylo to derby plné emocí. Nicméně jsme poté ještě mohli uhrát více bodů, ale je to sport, s tím se musí člověk smířit.

Po kterém z podzimních zápasů vám nebylo do řeči?
Ten začátek byl hrozný, člověk vůbec nevěděl, jak z toho ven. Chtěli jsme to změnit a nezbývalo nám, než doufat. Nakonec se to podařilo. Žlučí mi ale hnulo i poslední utkání v Křešicích, to byla od nás naprostá tragédie.

Má váš tým nějaká specifika?
Loni jsme hráli útočně, kombinačně a agresivně. Po odchodech některých hráčů se nám ale tvář vytratila, nehráli jsme pro diváky tak hezký fotbal, ale pro nás bylo po tom špatném začátku důležité hlavně udělat body.

Co po hráčích požadujete?
Nevadí mi, když se prohraje, ale je podstatné se tomu umět postavit čelem a umět se chovat. Jak přijdou porážky a tlak na hráče, tak to mladí kluci neunesou. Přitom vůči lidem a sponzorům, kteří se snaží fotbal v Libouchci udržet, by to mělo být přirozené. Máme mladý tým, musíme se s tím postupně srovnat.

Už víte, kdo tým během zimy opustí a kdo naopak posílí?
Odchod by snad neměl být žádný. Naopak se nám vrací gólový útočník Pepa Černohorský, který působil v Krupce. Tam se neprosadil, důležité bylo, že u nás chce hrát a slíbil, že se k nám vrátí. Toho si cením, hodně mladých kluků slovo držet neumí. Po zranění se vrací také zkušený Jirka Novák a já doufám, že se do zimní přípravy zapojí i hráči, kteří na podzim nemohli hrát ze zdravotních či pracovních důvodů.

Kdy zahájíte přípravu na jaro a mají se hráči na co těšit?
Sejdeme se už 7. ledna, protože máme v Libouchci nasmlouvanou halu a nechceme jí pustit. Příprava bude probíhat jen v domácích podmínkách, máme domluvené nějaké přátelské zápasy. Hrubá příprava vyvrcholí třídenním soustředěním v Jetřichovicích. Bude to horší, ale hráči i já se na to těšíme, to je základ.

A s jakými ambicemi půjdete do jarní části sezony?
Rozhodně se nechceme zabývat záchranou. K tomu potřebujeme rychle udělat co nejvíce bodů, tím by se to zklidnilo. Pak se můžeme prokousat tabulkou nahoru.