Na jaře Neštěmicím svitlo na lepší časy, tým vedený trenérem Martinem Beranem směřuje ke klidné záchraně. „Ještě to není jasné, letos je to vyrovnané, ale s Modrou jsme potvrdili naše dobré jarní výsledky," liboval si po vyhraném utkání lodivod Neštěmic.

Skóre se poprvé pohnulo po rychlém kontru hostů. „Měli jsme nespočet standardních situací, ale nic z toho nebylo. Soupeři nám utekli a po faulu jsme inkasovali," vyprávěl zápasový příběh Beran.

Ani jeden z týmů nepředváděl ofenzivní představení a už to vypadalo, že si domácí ponesou do šaten jednobrankovou ztrátu. „Vědělo se, o co se hraje, prim hrály obrany. Asi z patnáctého rohu se krásnou hlavičkou prosadil zkušený Novák. Gól do šatny nás poslal psychicky nahoru," uznal po zápase kouč.

Vyrovnání přišlo přesně v hodině dvanácté, obraz hry po návratu z kabin se změnil v obléhání branky Modré. „V šatně jsem musel zvýšit hlas. Byli jsme od té doby aktivnější a až na pár momentů jasně lepší," potěšilo trenéra.

Seznam hráčů, kteří své šance nedali, bobtnal. Skóre ale zůstávalo stejné. Stehlík, střídající Svoboda a Martínek, ani jeden z nich se mezi střelce nezapsal.

„Modrá bránila, co to šlo. V 86. minutě se k přetaženému centru dostal krajní obránce David Kolář a a krásnou křižnou střelou rozhodl. Jsem rád, že se i mladí umí prosadit a nebojí se střílet. Soupeř už neměl na zvrat síly, po taktické stránce jsme závěr zvládli. Byli jsme fotbalovější a vyhrát jsme si zasloužili," mínil po utkání trenér Martin Beran.

Neštěmice – Modrá 2:1 (1:1). Branky: Novák, Kolář – Podolský. Rozhodčí: J. Zubr. ŽK: 3:3. Diváci: 150.

Neštěmice: Le – Kolář, Netymach, Novák, Chrudimský – Stehlík (76. Borovec), Paseka, Krok, Janda (65. Svoboda) – Lácha (90. Ren), Martínek (89. Lehký).