„Ztrácíme bod na Milešov a bude hodně záležet na vstupu do jarní části. Tabulka je hodně vyrovnaná, jsou tady celky Soběchleb a Střekova, ale myslím si, že pokud se nám podaří vstup do odvetné části, měli bychom se společně s Milešovem poprat o postup do nejvyšší krajské soutěže," říká po podzimní části kouč Neštěmic Martin Beran.

Po sestupu vyhlásily Neštěmice cestu za návratem. Jak jste spokojen s výsledky v podzimní části soutěže?

Vyšel nám úvod, kdy jsme první čtyři střetnutí vyhráli a usadili se v čele tabulky. Pak však přišla dvě střetnutí na hřištích soupeřů a v nich porážky 2:3 v Soběchlebech a 0:3 v derby na Osadě. Poté zase přišly zápasy, ve kterých jsme bodovali, doma s Libouchcem a výhra v Pokraticích. Následovaly tři remízy, doma s Milešovem a Rumburkem a v Mojžíři a v závěru přišly ještě dvě výhry, na domácím hřišti s Velkým Březnem a v dohrávce na hřišti Jílového. Jsme bod za lídrem, bodů mohlo být více, ale jinak panuje spokojenost.

Kdy zahájí druhý celek tabulky přípravu na jarní odvety?

Přípravu zahájíme 20. ledna v domácích podmínkách. Budeme střídat halu, posilovnu a venkovní terény a v úvodu budeme hlavně nabírat fyzickou kondici.

Zúčastní se celek Neštěmic některého ze zimních turnajů?

Budeme startovat na silně obsazeném turnaji v Děčíně, kde bude mimo pořádajícího oddílu startovat i divizní Vilémov, Doksy z libereckého přeboru, německá Pirna a juniorské celky FK Ústí a Varnsdorfu.

Kdy jste byl s výkony svých svěřenců v podzimní části nejvíce spokojený?

Tak určitě to byly první čtyři zápasy. Pak to byl druhý poločas domácího duelu s rezervou Roudnice, kdy jsme po půli prohrávali 0:2, ale pak jsme i v deseti hráčích stav otočili a vyhráli 4:2 a kvalitní výkon jsme podali i v dohrávce v Jílovém.

A kdy jste byl naopak po výkonu nejvíce rozčarován?

Jednoznačně to bylo po derby na Osadě a pak doma proti Rumburku, kdy jsme vedli 2:0, ale soupeř vyrovnal a nakonec nechybělo mnoho a mohl i zvítězit.

Chystáte pro těžké jarní odvety posílení svého týmu?

Už jsme se o případném posílení mužstva bavili. Chceme stáhnou z hostování v Litoměřicích Hollyho a ještě bychom chtěli kádr posílit o dvě až tři jména.