V premiérovém přípravném utkání doma rozcupoval Košťany vysoko 16:0!

„Bylo vidět, že Košťany po sestupu budují zcela nový tým, měli v kádru spoustu dorostenců. Přesto bych je ocenil, i za rozhodnutého stavu jejich hráči dál bojovali a snažili se. Kvalita ale byla na naší straně, soupeře jsme přehrávali. Byl to pro nás lepší trénink," povídal po utkání kormidelník Střekova Petr Čítek.

Zatím málo hráčů

V kádru má momentálně třináct hráčů. „Hajas s Elmerichem nejspíše odejdou do Německa, končí i Bubla. Je to pro nás samozřejmě oslabení a budeme to muset nějak řešit. Nejvíce mě trápí obránci, protože Franc má spoustu pracovních povinností a Křeček je dlouhodobě zraněný. Musíme tým doplnit, ale hráčů je málo, není kde brát," říká kouč Střekova.

Na úvodním tréninku se koučům hlásilo dokonce jen dvanáct hráčů, to by se ale v příštích dnech mělo zlepšit.

„Příprava bude krátká, ale náročná. Zaměřovat se jen na fyzičku nemá v létě cenu, spíše to budeme směřovat k herním prvkům. Potřebujeme, aby měli kluci herní praxi," vysvětlil kormidelník družstva z Osady Petr Čítek.

Další zápas sehraje jeho tým ve středu od 17.30 hodin v Děčíně.

Střekov – Košťany 16:0 (8:0) Branky: Lejček 5, Řezníček 5, Novotný 2, Bednář 2, Šindelář, Elmerich.
Sestava Střekova: Dvořák – Franc, Tichý, Rohlík, Šindelář – Stárek, Strnad, Novotný, Vošahlík – Řezníček, Lejček. Střídali: Karas, Bednář, Elmerich.