„Doba se mění. Je na čase narovnat vztahy," přiznává předseda FK Český Lev Neštěmice Rudolf Klaser.

Jeho tým postoupil zpátky do krajského přeboru, zatímco Střekovští zůstávají v 1.A třídě. I proto se nyní oba celky konečně domluvily. „Oproti minulým rokům je to obrovský posun dopředu, nepamatuji se, že by spolu kluby někdy spolupracovaly. Hráčů je ale stále méně a když spolu budeme do nekonečna soupeřit, rozprchnou se z Ústí pryč. Musíme najít společnou řeč," vysvětluje Klaser.

Podobný názor má i trenér Střekova Petr Čítek. „Možná dojde i na užší spolupráci, uvidíme. Každopádně je to logické vyústění situace. Neštěmice hrají vyšší soutěž a bylo by zbytečné držet hráče, kteří mají na krajský přebor, u nás. Naopak jejich hráči, kteří na soutěž zatím nemají, najdou uplatnění u nás v A nebo B týmu," vysvětluje kouč Osady.

První výsledky spolupráce na sebe nenechaly dlouho čekat a oba celky si již vyměnily několik hráčů. Neštěmice si z Osady půjčily Rena a jednají o příchodu nejlepšího střekovského střelce uplynulé sezony Vošahlíka. Opačným směrem zamířil třeba Maštalíř. „Ještě by měli přijít další dva hráči," prozrazuje Čítek.

Do budoucna by se navíc spolupráce mezi oběma týmy mohla ještě prohloubit. „Je to náš cíl. Preferujeme hlavně mládež, máme všechny mládežnické kategorie a už nyní spolupracujeme s FK Ústí nad Labem a Jiskrou Velké Březno," vypráví Rudolf Klaser.

O tom, že Střekov a Neštěmice zakopaly válečnou sekyru svědčí i fakt, že se spolu v úterý (18.00 na Osadě) utkají v přípravném duelu. „Pro nás je to generálka, to nebývalo zvykem, že bychom se v přípravě utkávali právě se Střekovem. Je to další signál spolupráce," těší předsedu Neštěmic.

„Ale na hřišti si rozhodně nic nedarujeme, pořád jsme fotbaloví soupeři," dodává na závěr Rudolf Klaser.