Ústecká Arma na svém hřišti porazila Frýdek-Místek díky brance Vaňka 1:0. Čisté konto pro brankáře Zdeňka Zachardy, jenž skončil v Ústí po 5 letech ze zdravotních důvodů, je sladkou třešničkou na dortu.

Arma se mohla v případě výhry vyhoupnout na 8. místo II. ligy, Frýdek hrál o všechno a v případě porážky mu hrozil sestup. „Jsem rád, že jsme utkání zvládli, bylo to pro nás důležité. Nejen abychom se posunuli v tabulce, ale také abychom předešli určitým spekulacím," narážel ústecký trenér Jiří Skála na fakt, že někdo mohl očekávat dohodu obou klubů a výhru Frýdku. Arma už v první půli soupeře přehrávala, jediný gól však přišel až ve druhé půli, kdy byl ve vápně nejdůraznější Vaněk. Hosté rozdmýchali prořídlé tribuny spíše strkanicí u postranní čáry, šancí měli poskromnu. Naopak domácí mohli v závěru přidat několikrát pojistku, stav 1:0 už se však nezměnil.

Ústečtí tak dopřáli vítěznou rozlučku Zachardovi, který se loučil jako kapitán. „Zdeněk měl určitě zdravotní problémy, proto se rozhodl ukončit profesionální kariéru. My jsme mu proto dnes dali kapitánskou pásku a dopřáli mu rozlučku. Je mu však potřeba za ta léta zde poděkovat, protože tu odvedl kus práce," pokračoval Skála. „Už máme nějaké typy v hledáčku, uvidíme v nejbližších dnech," doplnil, kormidelník, který by měl v Ústí setrvat i pro další sezónu. „Dnes jsme vyhráli, tak snad mě nevyhodí, mám ještě rok platnou smlouvu," uzavřel s úsměvem.

FK Ústí nad Labem – Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 64. Vaněk. Rozhodčí: Franěk – Ratajová, Myška. ŽK: 2:2 (Moulis, Kateřiňák – Vyskočil, Slaninka). Diváci: 478
FK Ústí nad Labem: Zacharda (C) – L. Vaněk, Seidl (87. Pícha), Pimpara, Šnirc – Moulis, Martykán, Kateřiňák, D. Procházka (57. Pouček) – Miskovič (90+2. P. Výborný) – Jindráček. Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Ilko, Berežný, Spasojević, Švrček (C) – Hykel, Byrtus (77. Fukala), Slaninka – Šumský, Vyskočil – Ševčík (80. Velička).Trenéři: Leoš Kalvoda, Peter Venglarčík, Svatopluk Schäfer.