„Šlo o hodně, v prvním poločase jsme soupeře na naší polovinu příliš nepustili, ale dvakrát Hrudka a jednou Tadlánek své šance nevyužili," vypráví domácí kormidelník Josef Mikeš a pokračuje:

„Druhý poločas byl vyrovnanější a pak přišel od 70. minuty náš desetiminutový výpadek a hosté se dostali do vedení. Naštěstí se nám v závěru zápasu podařilo dvojicí branek stav otočit a získali jsme tak opravdu cenné tři body."

V dalším kole cestují Trmice na hřiště Trnovan. „Zranil se nám Melichar, který zápas dohrál se sebezapřením. Uvidíme, zda se dá dohromady, ale v Trnovanech bychom potřebovali zabodovat," plánuje před dalším střetnutím kouč Trmic Josef Mikeš.

V Povrlech zavládlo po další porážce zklamání. „V prvním poločase byli lepší domácí, prvních deset minut jsme se nepodívali za polovinu hřiště, později se hra začala vyrovnávat. Po změně stran jsme byli o něco lepší my," vyprávěl po utkání předseda Povrlů Karel Jozífek.

To důležité se však událo až těsně před koncem záchranářského souboje. „Konečně jsme šli poprvé v sezoně do vedení, ale poté jsme vyrobili dvě chyby v rozehrávce a soupeř během chvíle stav utkání otočil. Myslím si, že by byla spravedlivá remíza. Po vedoucí brance jsme byli ještě v euforii a tady se projevila naše nezkušenost. Byl to boj odpovídající postavení obou týmů v tabulce. Nyní hrajeme s vedoucí Českou Kamenicí a tady můžeme jenom získat, zkusíme soka překvapit," dodal Karel Jozífek.

Trmice – Povrly 2:1 (0:0)

Branky: Hrudka, vlast. – Halásek. Rozhodčí: Mráz. ŽK: 0:4. Diváci: 50.

Trmice: Sládek – J. Mikeš, Tadlánek, Melichar, Nekola – Hrudka, Beran, Šalda, L. Mikeš (70. Chrudimský) – Šulc, Bánom.

Povrly: Dušovský – Buchar, Sochor, L. Smoleňák, Steklý (85. Matys) – Kupčo (55. Halásek), Hajas, Škoda, Slanina – Král (65. Deutsch), Csontoš.