„Viděli jsme skvělé výkony a jeden z nejlepších předvedla překvapivě žena. Byla to Káťa z týmu Ústí Oils, která si odnesla pohár pro nejužitečnějšího hráče turnaje," vyprávěl pořadatel turnaje Jiří Brabec.

Tradičního nohejbalového klání, které se hraje na fotbalovém trávníku ve Vaňově a netají se myšlenkou, že chce konkurovat slavnému Wimbledonu, se zúčastnilo celkem čtrnáct týmů. Hrálo se ve dvou základních skupinách po sedmi týmech, nejlepší čtyři postupovaly do play off, ostatní hrály o konečné umístění.

Do semifinále se nakonec probojovaly právě Trosky, které obhajovaly triumf z předchozích dvou let, a také týmy Hostovic, FJV a Synotu. Bronz nakonec vybojovaly Hostovice a dramatické finále zvládli lépe hráči Synotu.

„Po turnaji jsme předali pohár rozhodčímu Klausovi Šilarovi za celoživotní přínos fotbalu. Rozhodl se totiž ukončit kariéru a předání poháru ocenili všichni účastníci bouřlivým aplausem," prozradil pořadatel Brabec.

Jeho WC tým letos dosáhl na turnaji historického úspěchu, když outsideři z minulých let skončili třetí ve skupině a probojovali se do play off. „Konečné šesté místo je parádní. Letos jsme změnili taktiku a nesoustředili jsme se na Pivplom (diplom pro tým, který vypije nejvíce piv – pozn. autora). A povedlo se," pochvaloval si pořadatel. Pivplom nakonec získal tým Óm-šinrikjó za 34 desítek.

Konečné pořadí Vaňov Cupu: 1. Synot (Majer, Škopek, Mráz, Mikeš), 2. Trosky, 3. SK Hostovice, 4. FJV.