Po podzimní části by si na jejich záchranu v soutěži vsadil málokdo, Severočeši se ale na jaře výsledkově zvedli a nakonec soutěž i relativně brzy zachránili.

„Hráči pochopili, že to, co se stalo na podzim, že tudy cesta nevede," pochvaloval si trenér Petr Němec po posledním utkání sezony, ve kterém Ústečané doma remizovali s druhým Varnsdorfem 0:0.

Jak hodnotíte bezbrankovou remízu s týmem, který si zajistil postup do Gambrinus ligy?
Viděli jste, v jaké sestavě jsme nastoupili, chybělo mi sedm hráčů, kteří by normálně byli na hřišti. Hráli jsme s dorosteneckou stoperskou dvojicí a to, že jsme nedostali gól, je povzbuzující. Snažili jsme se, co nám síly stačily. Škoda některých situací, mohlo to být veselejší. Ale myslím si, že jsme sezonu nezakončili špatně, poslední tři kola jsme neprohráli. Pro mě je také důležité, že nejsme hned na první nesestupovém místě, ale přeskočili jsme i Frýdek-Místek s Třincem. Z tohoto pohledu spokojenost.

Zůstanete u kormidla týmu i v příští sezoně?
Smlouvu mám do 30. června. Nová sezona začíná 18. června, takže je dost prostoru se o tom ještě pobavit. Můžeme být předběžně domluvení, ale budeme muset mužstvo posílit nějakými zkušenými hráči. Mládí je pěkné, ale chybí nám potřebný klid a lídr, který by mužstvu vtiskl nějakou tvář. Budeme se snažit mužstvo posílit. Jak už jsem před časem říkal, jestli chceme pomýšlet na horní část tabulky, musíme kádr doplnit.

Jak hodnotíte sezonu? Nakonec jste se zachránili v soutěži celkem bez problémů…
To je pravda, na to dnes všichni hledí. Most s Kolínem hráli špatně od začátku a my jsme si před nimi udělali dostatečný náskok, bylo vidět, že se tady nějaká práce udělala. Hráči pochopili, že to, co se stalo na podzim, že tudy cesta nevede. Povedl se nám i tah s Melunovičem, který vstřelil velice důležité branky. To nás uklidnilo.

Kde podle vás nastal zlom?
Hodně důležitý byl zápas s Olomoucí (Ústí vyhrálo 1:0), protože v něm nikdo nečekal, že zvítězíme. Jsme jedním z mála týmů na jaře, který je porazil. Měli dlouhou vítěznou sérii bez porážky. Kluci v tu chvíli začali věřit a následně to potvrdili doma s Kolínem. Pro nás bylo dobře, že Most s Kolínem měli špatné výsledky a že klid nastal relativně brzy.