V dnešní době profesionálních sborů hasičů má Střekov pouze jeden dobrovolný sbor a ten vznikl nově v roce 1998. Podle slov starosty sboru Antonína Bauera mají na obnovení činnosti dobrovolných hasičů na Střekově hlavní zásluhu jeho děti.

„V roce 1998 se moje děti zúčastnily letního tábora v Doksech, kde své umění ukázali místní dobrovolní hasiči. Poté, co přijely nadšené ukázkou z tábora, říkaly: „Tati, jsi dobrovolný hasič, proč něco takového pro nás děti taky v Ústí neuděláte?“ říká Bauer.

Tehdy však Antonín Bauer působil jako dobrovolný hasič u sboru v Předlicích, který privatizací v devadesátých letech přišel o svou hasičárnu.
„Sháněli jsme zázemí, kde by se mohli malí hasiči scházet. Nakonec se nám podařilo sehnat od Českých drah budovu u střekovského nádraží. V tu chvíli jsme měli svoji hasičárnu a mohli jsme začít práci s mládeží,“ vypráví Bauer.

Dalším mezníkem ve vzniku střekovských dobrovolných hasičů byl rok 2001. Tehdy si pět členů ústeckých dobrovolných hasičů řeklo: „Když máme hasičárnu na Střekově, založíme sbor dobrovolných hasičů Střekov.“

V tomtéž roce statutárně vznikl sbor Dobrovolných hasičů Střekov.
Jde o aktivní sbor, který je jediným od Velkého Března, až po Litoměřice. Z toho důvodu také střekovští dobrovolní hasiči žádají o zařazení do jednotky požární ochrany 5.

„Dnes, když vyjedeme na zásah, tak jedině na vlastní riziko. Nejsme ani pojištěni. Třeba při letošních červencových záplavách jsme byli na nábřeží jako první. Tady se ukázalo, jak jsme pro obvod důležití. Než přijeli velkobřezenští hasiči, kteří mají statut jednotky požární ochrany, odčerpávali jsme vodu ze sklepů my. Kdyby se, nedejbůh, něco stalo někomu z nás, nic si na nikom nevezmeme. Navíc, když nemáme statut jednotky požární ochrany, nedosáhneme ani na dotace,“ vysvětlil Bauer, proč chtějí žádat o zařazení do jednotky požární ochrany.

Hlavní, co si Antonín Bauer pochvaluje, je práce s místním krajským sdružením a obvodní radnici.

„Teď jsme zásluhou krajského starosty Jaroslava Doubravy získali převodem nové auto mitsubishi. Nahradí tak naši vysloužilou Škodu 1203. Také bychom chtěli poděkovat střekovskému starostovi Vlastimilu Žáčkovi za jeho uvolnění peněz pro nás hasiče,“ pochvaloval si Bauer.