Tradice zůstala opět zachována

Stejně jako v předchozích duelech se v první třetině mnoho času, kdy byli oba soupeři v plném počtu, neodehrálo a podle tradice se i tentokrát ujala vedení Mladá Boleslav. V době, kdy se hrálo čtyři na tři otevřel střelecký účet zápasu Eiselt. V další přesilovce mohl zvýšit paroulek, v cestě mu však stál gólman Přikryl.

Ve druhé třetině padlo pět branek

Rušný byl úvod druhé dvacetiminutovky. Již po 65 sekundách rozjásal domácí diváky přesnou dorážkou Šindel, ale o chvíli později kontrovali hosté Houdkem. Ve 30. minutě zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl svou druhou trefou v utkání Šindel, ale ještě ve druhé třetině přišla ústecká odpověď poté, co puk za záda Altrichtera protlačil Klobouček.

Hluchý skóroval v oslabení

Ústeckým Lvům vyšel vstup do třetího dějství a vyrovnat se jim podařilo v oslabení. V době, kdy trestnou lavici zahříval Liščák, srovnal po přihrávce Martince skóre Hluchý. Hosté dostali chuť a domácí nevěděli, kam dříve skočit. Nejprve jel sám na Altrichtera Klimt, pálil však nad branku a vzápětí zazvonila tyč po dělovce Grofa.

Tlak Ústí pokračoval, v obrovské šanci přestřelil branku Přeučil a Janků nenašel recept na překonání domácího gólmana. Obrat ve skóre dokonali Lvi v přesilovce. Vyloučen byl Nouza a přesně zamířil Klimt. Zdálo se, že domácí jsou na kolenou, ale jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání z hokejky Káni. Odpověděl však Pazourek a finále pečetil Antoš.

Ml. Boleslav – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:6 (1:0, 2:2, 1:4). Branky. 22. a 30. Šindel, 7. Eiselt, 56. Káňa – 24. Houdek, 37. Klobouček, 45. Hluchý, 52. Klimt, 58. Pazourek, 60. Antoš. Rozhodčí Jeřábek – Guth, Rittich.

Ml. Boleslav: Altrichter – Gulaši, Nedoma, Bauer, Ťupa, Výborný, Rýgl, Jindra, Drábek – Káňa, Král, Gombár – Rozsíval, Šindel, Eiselt – Sedlák, Piecha, Zdráhal – Nouza, Krupka, Paroulek.

Slovan: Přikryl – Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný – Janků, Pazourek, Antoš – Hluchý, Martinec, Klimt – Micka, Liščák, Jiří Kudrna – Přeučil, Kloz, Vítek.