Po Jihlavě padla padla i Boleslav

Čtyři výhry s Jihlavou, tři proti Mladé Boleslavi a finále se stalo realitou. V semifinále se vždy dostal do vedení středočeský celek, ve třetím duelu vedl 2:0 a 3:1. „Když jsme dali kontaktní gól, věřil jsem v obrat,“ tvrdí ústecký kouč Vladimír Evan.

Jeho svěřenci prokázali obrovskou touhu po vítězství. Když domácí srovnali na 4:4 a měli v závěru výhodu přesilovky, dokázali Lvi podruhé v utkání udeřit v oslabení. „Milan Antoš využil chyby gólmana a naservíroval mi puk mi puk před branku, to nebylo problémem proměnit,“ pochvaluje si střelec rozhodující trefy David Pazourek. A dočkal se i Antoš, který vše pečetil střelou do prázdné branky.

Pro soupeře sezona ve středu skončila

Mladá Boleslav prohrála i potřetí a sezona pro ni skončila, soupeř se již začal těšit na finálové bitvy. „Domácí celek byl pod obrovským tlakem. Po dvou porážkách hráči věděli, že musí uspět. Navíc jim v závěru viditelně začaly ubývat síly,“ všiml si trenér Evan. Tlak Lvů byl v poslední třetině opravdu obrovský. Kromě čtyř branek nastřelil Grof tyč a další velké šance zůstaly nevyužity. Závěr však nakonec přinesl sladkou odměnu.

Od soboty příprava na finálovou sérii

Žádné oslavy postupu do finále. „Není co slavit, ty nejdůležitější zápasy jsou ještě před námi,“ říká gólman Petr Přikryl. Lvi se na ně začnou připravovat od soboty. První duel se hraje 10. dubna, další termíny jsou 11., 13. 4. a případně 14. a 16. dubna.