Raketový nástup korunoval Micka

Domácí hokejisté vtrhli do utkání jako uragán a ještě před uplynutím druhé minuty svítil na ukazateli skóre stav 1:0. Gólmana Chomutova Horčičku překonal v pádu Micka. Pak přidali pod ofenzivní kotel hosté a ohánět se musel Přikryl v domácí svatyni. Ústecký celek přečkal bez úhony šance Haška a Jeslínka, i 34 sekund trvající dvojnásobné oslabení.

Ve druhém dějství se k velkému sólu nadechl chomutovský bek Révay, v rozhodující chvíli si však netykal s přesnou muškou, a tak udeřilo na druhé straně. Hluchý servíroval a puk za Horčičkova záda poslal Klimt.

Liščákova paráda zlomila odpor

V úvodu třetí třetiny definitivně zlomil odpor Chomutova Liščák, který od vlastní branky projel až před Horčičku a parádní sólo zakončil gólem. Stejný hráč se mohl proslavit i o chvíli později, kdy za zalehnutí puku v brankovišti dostali domácí hokejisté výhodu trestného střílení. Tentokrát však Liščák na Horčičku vyzrát nedokázal.

Chomutovští pak nedokázali využit 85 s dlouhou přesilovku pěti proti třem a když se podruhé zapsal do střelecké listiny Micka, mohli si domácí vychutnávat ovace vděčných diváků.