Série za stavu 1:1 se stěhuje do Chomutova, kde je na programu dnes od 17:30 hodin třetí duel a zítra čtvrté střetnutí.

Ve druhém domácí utkání patřil k nejlepším hráčům ústeckého týmu útočník Milan Hluchý, který vstřelil jednu branku a do kanadského bodování si připsal i jednu asistenci.

Proč jste neuspěli doma podruhé?

Dali jsme do toho asi méně než soupeř. Dostali jsme smolné góly a nedokázali to otočit jako v předchozích zápasech. To je asi příčina porážky.

Vzpomenete si jak padla vaše první branka?

Dostal jsem přihrávku od Tomáše Klimta, z první jsem vystřelil a prostřelil gólmana. Je to někdy trochu i o štěstí, a to jsem měl.

Domníváte se, že vás mohla srazit nevyužitá přesilovka pět na tři v první třetině?

Byla to nabídnutá šance, která se musí proměnit. Málo jsme stříleli. Možná jsme to měli více roztáhnout do stran a trošku soupeře rozhýbat.

V průběhu zápasu bylo vidět, že vám dělá problém přechod do útočného pásma.

Je to náš hokej, nastřelit puk. Máme v mužstvu silné hráče, kteří se dokáží udržet na puku, a to je důležité.

Šli jste do třetí třetiny, že zápas ještě otočíte?

Věřili jsme si. Několikrát se nám to letos již povedlo. Naposledy to bylo právě v Mladé Boleslavi. Tentokrát se to nepovedlo a je potřeba na to rychle zapomenout. Musíme jít dál. Série je dlouhá.

V závěru utkání jste se připravili o power play dvěma fauly. Bylo to způsobené emocemi?

Byla to jedna z chyb. Finále je vypjaté. Udělali jsme fauly a rozhodčí to posoudili, takže nás poslal do třech. V tomto okamžiku jsme definitivně ztratili šanci na vyrovnání. To se někdy při takových zápasech stává.

Překvapil vás něčím Chomutov ve druhém utkání?

Nemyslím si, že by nás nějakým způsobem Chomutov překvapil. Trenéři soupeře sledují delší dobu a my víme proti komu hrajeme. Ve druhém zápase byl Chomutov možná lepší bruslařsky. Měl více štěstí. My jsme měli hodně šancí, kdy jel například Tomáš Micka sám na branku, Kloz jel sám na branku a nedali jsme to. Neproměněné šance nás připravily možná o vítězství.

Chomutov doma v play off zatím neprohrál. Jste si toho vědomi?

Bude to pro nás velice těžké. My chceme hrát svůj hokej, dobře zezadu. Nesmíme nic vypustit a všechno hrát naplno.“