Tradice rychlého gólu zachována

Jak už se stalo v duelech v Ústí zvykem, Chomutov rychle inkasoval. Po 43 sekundách zaúřadovali tři Tomášové. Po akci Tomášů Martince a Micky skóroval Tomáš Klimt, a do role nevěřícího Tomáše se dostal chomutovský gólman Horčička. Hosté ale mají Jeslínka, který se v polovině první třetiny postaral o vyrovnání.

Klid do domácích řad přinesly dvě trefy v prostřední dvacetiminutovce. Velký den měl Klimt, který ve 28. minutě otočil po přihrávce Martince skóre opět ve prospěch domácích a těsně před odchodem do kabin nabil Antoš Grofovi a jeho dělovku zastavila až síť za Horčičkovými zády.

Konec byl sladký

Do hry se mohli hosté dostat v úvodu třetí třetiny při vyloučení Liščáka, ale Lvi oslabení přečkali bez úhony, naopak sami v 53. minutě udeřili potřetí v utkání v přesilovce. Opět úřadovala řada Tomášů a Horčičku překonal Micka.

Hosté byli na kolenou a zvednout se jim nepomohla ani dvojnásobná přesilovka trvající 56 sekund, když trestnou lavici zahřívali Liščák a Nádašdi. Posledním zoufalým pokusem Chomutova byla hra bez brankáře, tu však potrestal střelou do opuštěné svatyně Janků. A pak se už slavilo!!

Ústí – Chomutov 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Branky: 1. a 28. Klimt, 39. Grof, 53. Micka, 59. Janků – 10. Jeslínek.. Rozhodčí Minář, Šindler – Padevět, Čížek. Vyloučení 9:9, využití 3:0, oslabení 1:0. 6500 diváků.

Ústí: Zikmund – Grof, Nádašdi, Zápotočný, Hořava, Houdek, Ficenc, Kolafa – Janků, Pazourek, Antoš – Micka, Martinec, Klimt – Klobouček, Slížek, Liščák – Vítek, Přeučil, Kloz.

Chomutov: Horčička – Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Nosek, Révay, Vaněček, Malínský – Boušek, Šíp, Polodna – Jíra, Kostourek, Mikšovic – Jeslínek, Charousek, Hašek – Polanský, Heinisch, Tauš.