Slížek by skončil

„Pro mě je to splněný sen. S tím jsem do Ústí přišel. Kdybychom prohráli, skončil bych s hokejem,“ culil se ústecký útočník Ladislav Slížek. V postup Slovanu věřil i za nepříznivého stavu série 1:2. „I v zápasech, které jsme prohráli, jsme byli lepší. Proto ta víra,“ vysvětlil Slížek.

Poprvé jako hlavní kouč si vychutnával pocity z postupu Vladimír Evan. „Zažívám obrovskou radost. Ale není to jen moje zásluha. Velký díl úspěchu patří Pavlu Hynkovi,“ neopomněl poděkovat svému předchůdci, který byl na konci základní části nečekaně odvolán.

Za stavu 2:1 na zápasy byl blíž k postupu Chomutov. „Měli jsme to dobře rozehrané, škoda, že jsme to nedotáhli,“ smutnil kouč rivala Vladimír Kýhos.

Šaffer líbal led

Dojatý byl manažer Slovanu David Šaffer, po ledě kroužil s pohárem vítězů, políbil modrou čáru. „Děkoval jsem přitom Bohu,“ přiznal. Teď si vychutná oslavu, ale už zítra začne pracovat. „Musíme vybudovat nový tým. Máme domluveného silného strategického partnera z regionu, jeho jméno v nejbližších dnech oznámím,“ prozradil Šaffer.

Město napumpovalo do hokeje miliony, bude jej podporovat dál? „Předložím zastupitelstvu návrh, abychom v podpoře hokejistů pokračovali,“ slíbil ústecký primátor Jan Kubata.

O odjezdu fanoušků více zde.