„Když jsem líbal modrou čáru, děkoval jsem hokejovému Bohu,“ povídal dojatý Šaffer bezprostředně po postupových oslavách na ledě Lví Areny. „V kostele jsem před rozhodujícím utkáním nebyl, ale děkuju fanouškům, kteří tak učinili,“ vzkázal.

Satisfakce

„Je to úžasný pocit. Hlavně po minulém neúspěchu v baráži je to pro mě velké zadostiučinění,“ připomněl ztracenou bitvu s vsetínskými Valachy, po které se Ústí zahalilo do černé barvy. „Máme za sebou pět let práce. Od té doby, kdy jsem do klubu nastoupil já i další lidi a pomaličku jsme nabalovali dobré hráče, management a soustředili jsme se na mládež. Teď to vyvrcholilo postupem. V extralize máme i juniory a dorost,“ zářil Šaffer.

Nechybělo však mnoho a letošní sezona mohla vyznít jako ty předchozí. Zmar a beznaděj ve chvíli, kdy Lvi prohrávali s Chomutovem už 1:2 na zápasy, ale srdcem bojující hráči zahnali. A nakonec extraligu získali.

Bůh existuje

„Prožívám třetí finále, takže mám psychickou i fyzickou zkušenost. Přiznám se ale, že po první třetině čtvrtého zápasu v Chomutově jsem psychicky rezignoval a modlil jsem se k hokejovému Bohu,“ líčil Šaffer.

„Jsem hrozně rád, že hokejový Bůh existuje, protože ta práce, nejen moje, ale všech lidí okolo klubu, dostala zadostiučinění. A už se vůbec nechci vracet k myšlenkám, které mě napadaly v Chomutově. Nelze spekulovat coby, kdyby to nevyšlo. Prostě to vyšlo a my jsme to vyhráli,“ byl šťastný ústecký manažer.

Nová sezona

Všichni v Ústí už se těší až po prázdninách začnou hltat řádky z nové kapitoly klubu. „Teď je před námi nová sezona – extraligová. Bude historická, protože Slovan v extralize nikdy nebyl. Dneska může hrdě říct, že HC Slovan jako značka a jako klub se dostal do nejvyšší soutěže. Budeme se snažit, abychom tam vydrželi,“ slíbil příznivcům David Šaffer.