„Mrzí mě hlavně to, že Nádašdi podepsal smlovu s Kladnem tajně a ještě uprostřed play off. Přitom jsme pro něj měli připravenou extraligovou smlouvu,“ tvrdí generální manažer Ústeckých Lvů David Šaffer.

Odchodu Micky se prý zabránit nedalo. „Slavia ho královsky zaplatila, v tom s ní nemůžeme soupeřit,“ uvědomuje si manažer.

Nové tváře

Za uprchlíky už se mu ale podařilo sehnat náhradu do defenzivy. Z Kladna posílí Ústí Jiří Zeman, z Českých Budějovic Lukáš Vomela. „O dalších jménech jednáme, ale zatím je předčasné cokoliv naznačovat. Většině hráčů končí kontrakty k 30. dubnu, potom se všechno roztočí.“

Mach je asistent

Vyřešený už je post asistenta trenéra Vladimíra Evana. Ve funkci nakonec přece jen bude pokračovat Miroslav Mach. „Hledali jsme i jiné alternativy, ale Vladimír Evan si přál Miroslava Macha a já to odsouhlasil. Rádi byli i hráči, což je pozitivní signál v tom, že oba trenéři mají respekt a to je moc důležité,“ ví Šaffer.

Podle návrhu APK by z příštího ročníku extraligy mohly spadnout až dva týmy. Čtrnáctý s patnáctým celkem by se v prolínací soutěži utkaly o jediné místo s prvoligovým vítězem.

„Druhý návrh je, že sestoupí poslední celek a nahoru nepůjde nikdo. Nechci to zatím nijak zvlášť komentovat, dejme tomu čas.“

Cíl? Záchrana

Cílem Slovanu bude záchrana soutěže. „Doufám v to, že se příčkám, kde bude hrozit případná baráž, vyhneme,“ dodal David Šaffer. Letní přípravu na sezonu Lvi zahájí 14. května.