Během šestihodinového jednání se řešilo, zda bude i v příštím ročníku hrát extraligu Vsetín, který má finanční problémy. „Zůstává to stále otevřené,“ říká ústecký manažer David Šaffer. O sestupovém klíči se proto nejednalo, novinkou je, že k patnáctce extraligových účastníků by se měla připojit ještě reprezentační dvacítka. „Hrála by utkání vždy s týmem, který by měl volno. Výsledky by se to tabulky nezapočítávaly,“ vysvětlil Šaffer s tím, že vše ještě musí posvětit valná hromada.

Šéfové klubů byli z prostředí na Větruši nadšeni, líbilo se jim i město a také postup Slovanu do nejvyšší soutěže většinou přivítali. „Ústí si postup zasloužilo, hlavně za práci v posledních dvou třech letech,“ řekl kouč a manažer Slavie Vladimír Růžička.

Jako nováček to Slovan bude mít prý těžké. „Určitě pro něj bude prioritou záchrana. Pokud bude hrát tak, jako ve finálových bojích 1. ligy, určitě se udrží,“ prorokuje Růžička.

Cestu Lvů do extraligy sledoval vítkovický prezident František Černík.

„Ústí bylo velkým favoritem, ve finále si postup trochu zkomplikovalo, ale to k hokeji patří,“ řekl Černík. Také on věří, že Lvi nejvyšší soutěž zachrání. „První sezona je vždy o něco lehčí než druhá. Letos mít problémy nebudou, potom ale musejí tým stabilizovat,“ radí Černík.

Postup do extraligy přál Ústeckým Lvům manažer pražské Sparty Petr Bříza. „Máme s Ústím dlouhodobě velmi dobré vztahy, postup jsem mu moc přál,“ netajil Bříza.

Slovanu předpovídá, že se mezi vyvolenými týmy zabydlí. „Ústí je město, které za hokejem stojí. Jsou tu skvělí diváci a všechny předpoklady pro to, aby Slovan dobře odstartoval a etabloval se jako stabilní extraligový klub.