„Hráči dostanou zabrat, bude to vrchol fyzické přípravy,“ plánuje trenér Vladimír Evan. V současné době prohání svůj tým dvakrát denně v tělocvičně, v posilovně, na kole. „Jezdíme etapy v kopcovitém terénu nad Ústím, vše ještě doplňuje spinning,“ líčí Evan.

Dvě soustředění

Na soustředění v Mutěnicích se budou hokejisté v úvodních třech dnech potit především v posilovně a na fotbalovém hřišti. V závěru týdne se totiž zúčastní dvoudenního fotbalového turnaje extraligových hokejových týmů. O zlato se utkají s Karlovými Vary, Pardubicemi, Třincem či Zlínem.

V Nové Včelnici budou moci hokejisté využít tartanovou atletickou dáhu, hřiště, posilovnu i tenisové kurty. Po návratu koncem června se rozjedou na dovolené.

„Ale jen zahálet nebudou. Dostanou individuální tréninkové plány,“ hlásí trenér.

Nováčci zapadli

Spokojen je s tím, jak se zapracovávají noví hráči. „Všichni zapadli výborně, tvoří se tu skvělá parta,“ těší Evana. Dobrý je i zdravotní stav hráčů.

„Zotavují se Přikryl a Jan Kudrna, drobné šrámy mají Zeman s Heřmanem. Ale jinak jsou všichni v pořádku, žádné větší zranění naštěstí nikoho nepostihlo,“ dodal Vladimír Evan.