V úvodu duelu zahrozily Pardubice, Ondřej pálil tvrdě vedle levé tyče. V polovině úvodního dějství hrál Slovan více něž minutu pět na tři, sám před brankou se zjevil Houdek, ale trefil jen gólmana Růžičku. Odměny za aktivitu se Ústečtí dočkali v závěru první třetiny, Janků vystihl pardubickou rozehrávku a samostatný nájezd zakončil přesnou trefou nad Růžičkovu lapačku – 1:0.

Ve 30. minutě to vypadalo ještě nadějněji, Klimt se v oslabení prodral před Růžičku a bekhendem mezi betony zvýšil na 2:0.

Jenže Pardubice bleskově vyrovnaly. Ve 31. minutě využil přesilovku po devatenácti vteřinách Sýkora snížil na 2:1. Čtyři minuty nato si najel za branku Tvrdík, nabil na kruhy Ondřejovi a ten pohotovou střelou překonal Přikryla – 2:2. Lvi hráli v závěru prostředního dějství téměř dvě minuty přesilovku 5 na 3, největší možnost spálil Martinec.

V čase 52:30 se Pardubice poprvé dostaly do vedení. Havíř vyslal Pivka, ten obešel Pojkara a bekhendem překonal rozhozeného Přikryla – 2:3. Lvi ale dokázali rychle vyrovnat a vynutit si prodloužení, po rychlé kombinaci Liščáka s Čalounem využil přesilovku Hořava – 3:3.

Ani v prodloužení se utkání nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. Míka ani Janků penaltu nedali, naopak Sýkora i Pivko nájezd proměnili a zajistili Pardubicím výhru.“

Jsem rád, že se nám konečně podařilo bodovat. Hodně nás podržel, hlavně při přesilovkách Pardubic, brankář Přikryl,“ hodnotil ústecký kouč Vladimír Evan.