“V první řadě bych chtěl říct, že z dosud odehraných utkáních Tipsport Hockey Cup, jsme hráli se zatím nejlepším týmem. Pardubice přijely téměř v plné sestavě. Ukázali jsme, že můžeme hrát s každým celkem v extralize. Bylo vidět, že Pardubice jsou na tom po hokejové stránce a technické lépe než my.

Neodehráli jsme špatný zápas, ale štěstí bylo na straně Pardubic. Nájezdy jsou o štěstí, a to jsme neměli,“ řekl v úvodu obránce HC Slovan Ústí nad Labem Martin Vágner.

Mělo pro vás utkání s Pardubicemi zvláštní příchuť, když jste poprvé nastoupil proti svému bývalému týmu?

Já to již ani tak neprožívám. Před zápasem jsem si s některými pardubickými hráči podal ruce. Řekli jsme si, jak se máme, a to bylo všechno.

Slovan má odehráno pět přípravných utkání. Jak jste spokojen se svými výkony?

Každým zápasem se zlepšujeme. V prvním utkání jsme si to osahali. Nyní jsou v zápasech vidět hokejovější věci a doufám, že do začátku extraligy to ještě vyladíme. V Tipsport Hockey Cupu jsme hráli s prvními třemi celky extraligy z uplynulé sezony a myslím si, že jsme s nimi obstáli. Nevypadá to, že bychom těmto soupeřům nestíhali, ale určité nedostatky z naší strany tam byly. Věřím, že naše hra se bude zvedat.

Co udělat pro to, abyste v Tipsport Hockey Cupu urvali první vítězství?

Neřekl bych, že záleží na vítězství. Důležité je, abychom se pořádně připravili na extraligu. Zápasy Tipsport Hockey Cupu jsou stále jen příprava. Máme za sebou v Tipsport Hockey Cupu tři utkání a nemůžeme chtít hned vyhrávat. Všechno to určitě přijde.

Změnilo se něco v trénincích po zúžení kádru?

Po zúžení kádru chodíme na led všichni a nejsme rozdělení na skupiny. V současné době se začíná tvořit kádr, nacvičují se kombinace. Není to jen o kondici, ale více se zaměřejume na sehranost.