Karty byly rozdány jasně. Pokud chtěla Sparta pomýšlet na předstižení vedoucích Pardubic, které již dohrály a postupit do semifinále, musela zvítězit. Hosté již do závěrečných bojů zasáhnout nemůžou.

V prvním souboji obou celků v Ústí sice domácí dvakrát vedli, ale nakonec se z vítězství 3:2 radovala Sparta. Odveta Lvům vyšla a připsali si na konto první pohárové vítězství. O výhře 2:1 rozhodli hosté již v první třetině.

Dvě trefy

Na úvodní branku se čekalo necelých sedm minut. Pazourkova přihrávka našla Vomelu, který dostal hosty do vedení. A v 16. minutě už na ukazateli skóre svítil stav 0:2. Po asistenci Novotného osvědčil gólový instinkt Čaloun.

Snížil Sivek

Vstup do druhého dějství ale vyšel lépe domácím hokejistům. Ještě se neodehrály ani tři minuty a Přikryla v ústecké svatyni překonal Sivek. Tím byl střelecký účet třetiny vyčerpán a po čtyřiceti minutách vedli hosté 2:1.

Přijedou Tygři

Poslední dvacetiminutovka již změnu stavu nepřinesla a Lvi sebrali Spartě šanci na postup do semifinále.

Na Spartu v Tipsport cupu čeká již zítra utkání v Liberci a celek Tygrů bude o den později i posledním pohárovým soupeřem extraligového nováčka.

Souboj šelem, ve kterém Lvi změří síly s Tygry se hraje na ústeckém stadionu v pátek od 17.30 hodin a domácí mužstvo bude usilovat o premiérovou výhru na domácím ledě.