Severočeši vedli 3:1 a 8 minut před koncem ještě 4:2. Rozuzlení ale přineslo až prodloužení. „Před zápasem bychom brali dva body všemi deseti, ale teď je škoda, že jsme vedení neudrželi. Měli jsme i trošku smůlu, ale vzhledem k tomu, co se na ledě v závěru zápasu dělo, jsou dva body super,“ má smíšené pocity Adam Šaffer.

Vítězství zajistil Lvům v prodloužení Novák. Hrdinou včera však byl někdo jiný. Gratulace přijímal právě Šaffer. Nenápadný dříč tentokrát strhl pozornost na sebe. Díky dvěma gólům. „Jsem moc rád, že to teď vyšlo na mě,“ hřeje u srdce 27letého bojovníka. „Já jsem spíš na černou práci. Dva góly jsem dal někdy před třemi roky, když jsme hráli se Slavií v Liberci. Už je to dlouho,“ vzpomíná s úsměvem.

Šaffer právě našel střeleckou mušku. V posledních třech zápasech se prosadil hned třikrát. „Trenér mě přesunul z pravého křídla na levé bránící a paradoxně mi tam začaly padat góly. Tomáš Martinec chytil skvělou formu a s Vencou Novákem se nám daří. Dáváme šance, jsem spokojený.“

I díky jeho gólům se Lvi oklepali z debaklu ve Varech, začali vyhrávat a drží se před posledním Kladnem. „Proběhly pohovory a důrazný upozornění. Dali jsme se dohromady a ukázali, že hokej hrát umíme. Řeklo se, že musíme bodovat proti Třinci, teď jsme získali další body a máme klid. Uvidíme, co bude dál. Když budeme bojovat na sto procent můžeme uspět i v Litvínově a Liberci,“ burcuje mladší bratr generálního manažera Lvů.