„Oba budeme mít dost prostoru. Nechci nic libovat, mluvit za mě musí práce,“ řekl s nadhledem Miloslav Hořava, který včera musel odpovídat celé plejádě novinářů. Zároveň potvrdil, že přesunem na sever Čech pro něj končí práce u národního týmu.
Kysela střídá po šesti letech kontroverzního manažera Davida Šaffera, druhý nováček nahradí po krátké misi kouče Jana Votrubu. Rošády vznikly po příchodu nového majoritního vlastníka klubu společnosti Oleofin.
„Nechci mluvit o nové výzvě, to je strašné klišé. Těším se na zajímavou, hodně tvůrčí práci. Pokusíme se o útok na extraligu,“ prohlásil Kysela.
Ústecký hokejový příběh píše nové kapitoly a další scénář neuvěřitelně rychle. „Všechno se řeší za pochodu, je to fofr. Ani jsme zatím neměli čas řešit obsazení asistentů. Opravdu zatím nevím,“ uvedl Hořava, jenž nabídku dlouho zvažoval a před hráče by měl předstoupit poprvé v pondělí.
Hořavu nakonec k souhlasu přiměl nový manažer Kysela. „Ano, to hrálo podstatnou roli,“ potvrdil nastupující kouč. „Jsme si názorově blízcí, na spolupráci se těším. Jsem rád, že to takhle dopadlo, protože on je opravdový profesionál,“ přidal Kysela.
Znají se z dřívější společné mise na Kladně, kde byl Kysela hráč a Hořava asistent.
Kysela má na dnešek v diáři v plánu schůzku se svým předchůdcem Šafferem. „Budeme se bavit o hráčích, o jejich smlouvách a vůbec celé situaci, kterou jsem sledoval. Je hrozná škoda, že Ústí sestoupilo. Myslím si, že to byla spousta zvláštních náhod,“ konstatoval Kysela.
Změny v kádru se dají očekávat. „Příprava začne příští týden. Věřím, že kvalitní jádro zůstane. Jsme samozřejmě v nevýhodě, protože možnosti na trhu s hráči jsou omezené,“ ví Kysela.
„Řada hokejistů už podepsala smlouvy jinde. Nedá se nic dělat. Hráči se musejí vyrovnat se sestupem, jinak to bude problém,“ dodal Hořava.