Novák se domluvil, zůstává Lvem
Ústí nad Labem - Přání fanoušků hokejistů Ústí bylo vyslyšeno.
Kapitán Lvů Václav Novák zůstává ve městě na Labi a neprchne tedy za lepším do ruské Superligy, jak se po sestupu loni extraligového nováčka spekulovalo.
„S Vencou jsme se dohodli na dodatku ke smlouvě, který specifikuje podmínky pro jeho působení v první lize,“ řekl po podpisu tiskový mluvčí klubu Přemysl Zeman.
„Jiná angažmá ztroskotala na penězích, tak jsem se domluvil s Ústím,“ svěřil se Václav Novák.
Ovšem ani u Lvů nebude mít takový plat, jaký by si rád představoval. Po sestupu totiž nový generální manažer klubu Robert Kysela vzal všechny hráče zkrátka.
„Vzhledem k tomu, jaké výsledky hráči v loňské sezoně odváděli, tak byli přepláceni. Ale nešel jsem do krajních mezí,“ nechal se slyšet Kysela, když hráčům snižoval gáži.
S Novákem měl šéf Lvů nespočet jednání a neustále byl přesvědčený, že zkušený forvard se umoudří a přistoupí na smlouvu, z níž zmizí klauzule o možném odchodu hráče z klubu během sezony.
Novák patří mezi sedm „hříšníků“, kteří byli během baráže vyřazeni z týmu.
„Věříme, že se Venca pod trenérem Hořavou dostane opět do formy, kterou měl při svém působení v Liberci nebo v ruském Omsku, a stane se naším klíčovým hráčem,“ doufá Přemysl Zeman.
Setrvání v Ústí stále ještě zvažuje Rastislav Špirko, slovenský střelec totiž preferuje extraligu.
Ústí nad Labem - Zdálo se, že po sestupu z extraligy ho v Ústí nad Labem už nic neudrží. Jenže všechno to dopadlo úplně jinak. Ve prospěch hokejových Lvů. Útočník Václav Novák nezamířil do Ruska ani do extraligy a dohodl se na pokračování angažmá v severočeském klubu. „V Rusku to nevyšlo kvůli penězům, tak jsem se domluvil v Ústí,“ přiznal v pátek Deníku čtyřiatřicetiletý bojovník a držitel tuzemského titulu.
Ve smlouvě jste měl klauzuli, že může kdykoliv během sezony odejít. Teď už to neplatí?
Ano, klauzuli jsem zrušil a budu v Ústí hrát celou sezonu.
Dlouho se zdálo, že odejdete do Ruska. Proč to ztroskotalo?
Ve hře byly i extraligové kluby. Rusko nevyšlo kvůli penězům, přece jen dolar už není tak silný. Tak jsem se domluvil v Ústí.
Mrzí vás, že po mnoha letech budete hrát znovu jen první ligu?
První liga nebo extraliga, tak to neberu. Věřím, že Ústí bude mít dobrý mančaft a dokážeme to, co chceme.
Jinými slovy, vrátit se do extraligy?
Pořád je o co hrát. Samozřejmě chceme odčinit ten sestup. Mrzí nás to, ale je to sport. Uděláme všechno pro to, abychom to napravili a všichni v Ústí byli spokojeni.
V úterý jste za Lvy nastoupil v Tipsport Cupu na ledě Karlových Varů, v dalším utkání už jste ale nenastoupil. Jaký byl důvod?
V první třetině jsem si narazil hýžďový sval. Ve čtvrtek v Mladé Boleslavi jsem ještě nemohl naskočit, ale v neděli už chci hrát.