Mezi šestnácti účastníky soutěže nechybí ani severočeští zástupci. Mezi favority budou patřit Ústečtí Lvi, kteří se do první ligy vrací po roční blamáži v extralize, i Chomutov. Celky Kadaně a Mostu by měly hrát druhořadou roli.

Největší pozornost se bude upírat do ústecké Zlatopramen Areny, kde domácí Lvi vyzvou „Rebely“ z Havlíčkova Brodu (17.30). V kádru Severočechů došlo po loňské sezoně k několika změnám. Na post manažera přišel Robert Kysela, trenérem se stal Miloslav Hořava. Vedení klubu se podařilo udržet hvězdy Čalouna, Nováka a Špirka, navíc do týmu přišli zkušení Salfický, Sklenička a Prorok.

Kdo by ale čekal, že Lvi vyhlásí útok na extraligu, ten by se mýlil. „Cílem je být před play off do čtvrtého místa,“ prohlásil Kysela na pondělní tiskové konferenci.

První ostrou zkouškou projde ústecký klub už dnes. Proti Havlíčkovu Brodu je jasným favoritem a fanoušci očekávají jediné. Vítězství.

„Víme co nás čeká a že první zápasy jsou vždycky těžké. Máme ale zkušený tým a nesmíme se zbytečně stresovat,“ říká nový kapitán týmu Jan Čaloun a pokračuje: „Na soupeře jsme dobře připraveni.“

„Na start sezony jsem se hodně těšil a jsem zvědavý jak to bude vypadat. Nebude to ale jednoduché, protože Havlíčkův Brod má v sestavě hráče z pražské Slavie,“ přiznává brankář Dušan Salfický, který do týmu přišel jako největší posila v průběhu letní přestávky a dnes nebude v kleci Lvů chybět.
„Zvu všechny diváky, aby se na nás přišli podívat. Slibuju jim, že se pokusíme podat co nejlepší výkon, aby na nás chodili rádi,“ dodal tahoun týmu Čaloun.

Předpokládaná sestava: Salfický - Zeman, Pojkar, Gýna, Bolf, Němeček, Vágner, Klobouček - Čaloun, Špirko, Heřman - Novák, Pazourek, Kloz - Šagát, Mikulík, Sklenička - Přeučil, Hanzl, Prorok.