Ústečtí Lvi sice ve včerejším utkání první ligy porazili Havlíčkův Brod 5:1, ale že by jejich výkon splnil cíl, který si ústečtí hokejisté před sezonou dali, se říci nedá.

„Chceme bavit diváky a přilákat si je zpátky na svou stranu,“ znělo z tábora Severočechů před sezonou. Oko diváka ale potěšili až třemi brankami v poslední dvacetiminutovce.

Utkání začalo svižně a už po necelé půl minutě hry poslal Heřman lví smečku do vedení. Ani na druhou branku se v ústecké hale nečekalo dlouho. V sedmé minutě se prosadil útočník Mikulík.

Jenže to bylo překvapivě na dlouhou dobu od favorizovaného Ústí vše. Hosté se srdnatě bili o každý puk a v obraně příliš nechybovali. Nebýt posledních dvou branek, odvezli by si z Ústí dobrý výsledek.

„Jsme rádi, že jsme to zvládli. Hosté neměli co zratit, šli do nás a dobře napadali. Kdybychom nedali ty rychlé góly, tak by to mohlo vypadat jinak,“ měl jasno obránce Martin Tůma. „Dal jsem první gól za Ústí, takže určitě něco zaplatím,“ smál se po utkání Milan Mikulík.

Ústí – Havlíčkův Brod 5:1

Třetiny: 2:0, 0:0, 3:1. Branky: 1. Heřman (Špirko), 7. Mikulík (Bolf), 45. Hanzl (Kloz, Přeučil), 58. Sklenička (Bolf), 59. Heřman (Čaloun) – 49. T. Svoboda (Třetina). Rozhodčí: Smitka – Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 2532.

Ústí: Salfický – Zeman, Tůma, Němeček, Pojkar, Bolf, Gýna, Klobouček, Vágner – Čaloun, Špirko, Heřman – V. Novák, Pazourek, Prorok – Šagát, Mikulík, Sklenička – Přeučil, Hanzl, Kloz. Trenér: M. Hořava.

Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, Pavlík, Borůvka, Soldán, Moščic, Špelda, Šulc, Rusnák – Borovanský, Knotek, T. Svoboda – Endál, Dušátko, Varga – Kaučuk, Stromko, Ondráček – Třetina, Němec, Wurm. Trenér: P. Novák.