Ve středečním domácím utkání s Benátkami nad Jizerou si Severočeši připsali už třetí vítězství v řadě, kterému tentokrát položili základ už v první dvacetiminutovce.

Jako první se v duelu s „farmou“ extraligového Liberce prosadil ve 13. minutě hrdina posledních dní, mladík Heřman, který využil přesilovkové spolupráce se Špirkem a talentovaným juniorem Havlíčkem.

O tři čtvrtě minuty později přidal k radosti dvou tisícovek domácích fandů druhou branku nejproduktivnější Lev Martin Šagát. Ani na třetí gól se ve Zlatopramen Areně nečekalo dlouho. Janků o tři minuty později tečoval před Fikrtem střelu Kloboučka od modré čáry a ta zapadla až za brankářova záda.

Hosté se sice na konci druhé třetiny vrátili do utkání, když Salfického překonal v přesilové hře Hruška, ale zkušený tým Lvů už si vítězství pohlídal. V 54. minutě mohl vedení navýšit Rastislav Špirko, ale Fikrta v nařízeném trestném střílení nepřekonal.

„Byl to pro nás těžký zápas, protože Benátky přijely posílené o hráče z Liberce. Neodehráli jsme ho špatně, ale pořád nás trápí koncovka. To když se postupně zlepší, tak věřím, že budeme předvádět ještě lepší hokej,“ řekl po utkání trenér domácího celku Miloslav Hořava a pochválil mladé hráče v týmu: „Mladíci hrají výborně a jsou poctiví i v tréninku, určitě budou dostávat šanci i dál.“

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Benátky nad Jizerou 3:1

Třetiny: 3:0, 0:1, 0:0 Branky a nahrávky: 13. Heřman (Špirko, Havlíček), 13. Šagát (Mikulík, Tůma), 16. Janků (Klobouček, Pazourek) – 39. Hruška (Drábek)

Rozhodčí: V. Pešina – Jílek, Jindra Vyloučení: 6:8 Využití: 2:1 Diváci: 2082 Muž zápasu: Salfický

Sestava Ústí: Salfický – Pojkar, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Vágner – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, Pazourek, Kloz – Havlíček, Špirko, Heřman – Novák, Přeučil. Trenér: Miloslav Hořava