Honzo, dal jste čtyři branky v posledních dvou zápasech, takže jste se konečně rozstřílel…

Jsem rád, že jsem se trefil, protože ze začátku sezony to bylo takový křečovitý, měl jsem šance ale nepadalo to tam. Pak po pěti zápasech přišla nemoc a bylo těžký se vrátit do zápasového tempa. Jsem rád, že jsem se vrátil a že mužstvo vyhrává i v takových zápasech.


Myslíte v zápasech, kdy tým musí složitě otáčet vývoj?

Ano. V první třetině jsme měli šance, mohli jsme ten zápas rozhodnout, ale nedali jsme. Po dvou třetinách jsme prohrávali a šli jsme do kabiny s tím, že ten zápas prostě musíme otočit. Všichni jsme tomu věřili a povedlo se to, i když to bylo ke konci zápasu.


Spadl vám kámen ze srdce, když jste se v Hradci letos poprvé trefil?

Jsem rád, že jsem se trefil. Jsem střelec a ode mě se góly čekají. Pro mě je dvojnásobně stresující, když mám šance a neproměňuju je.


Letos jste už dva zápasy rozhodli v poslední minutě, nejste už na to trochu specialisté?

(Smích) Hokej se hraje šedesát minut, dokud nedoběhne poslední minuta, tak není konec zápasu. Samozřejmě tomu musí jít mužstvo naproti a jsem rád, že jsme za tím vítězstvím do poslední chvíle šli.


Přesto, nestává se zrovna často, že padají rozhodující branky v posledních minutách…

Hokej hraju profesionálně devatenáct let a zažil jsem to už několikrát. Jak výhru v poslední minutě, tak prohru.


Jak byste popsal ten rozhodující gól zápasu s Třebíčí?

Sklepl jsem puk na modré čáře a jel jsem mezi dva hráče. Objel jsem rychle bránu a jeden hráč se na mě nalepil. Cítil jsem ho na pravé straně, tak jsem udělal otočku doleva a vystřelil. Snažil jsem se střílet na ledem, protože většinou gólmani na střely z této vzdálenosti chodí dolů.


Jste rádi, že jste udrželi kontakt s vedoucím Brnem?

Abych řekl pravdu tak tabulku moc nesleduji. Je začátek sezony a snažíme se soustředit na naše výkony a chceme aby ta šňůra, kterou teď máme, byla co nejdelší.


Začátek letošní sezony se vám moc nepovedl, teď jste ale vyhráli šest zápasů v řadě. Čím to je, že přišla taková změna?

Mužstvo si sedlo. Trenéři zkoušeli různé herní varianty a lajny, aby byli připraveni až přijdou nemoci a zranění. Teď si mužstvo sedlo a duch týmu je naladěnej na vítěznou vlnu. Je to pravý opak loňské sezony, kdy jsme šli od porážky k porážce.