Tým kouče Miloslava Hořavy získal zpátky pošramocené sebevědomí a nyní se veze na vítězné vlně. Lvi vyhráli už devět zápasů v řadě, naposledy jejich formu odnesli hráči Havlíčkova Brodu, kteří v domácím prostředí prohráli 2:4.

„Jeli jsme tam trochu s obavami, protože Havlíčkův Brod hraje velice dobře, má mladé mužstvo, bruslí a hraje hodně do těla. To se potvrdilo v úvodu utkání. Začali jsme vlažně, soupeř byl lepší a zaslouženě šel do vedení,“ přiznal na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Ústeckých Lvů Jan Votruba a pokračoval: „Od poloviny utkání se ale naši hráči dostali do tempa a druhou třetinu dohráli slušně. Ve třetí části jsme začali faulovat a v oslabeních jsme se dostávali pod obrovský tlak. V některých fázích jsme měli štěstí. Remíza by byla zasloužená pro obě mužstva, ale jsme rádi, že se štěstím vezeme tři body,“ dodal Votruba.

Ústečtí Lvi se díky vítězství dostali do čela prvoligové tabulky. Jejich největší konkurent, brněnská Kometa totiž doma překvapivě podlehla Kadani 5:6 v prodloužení. Už v sobotu si to ale oba rivalové rozdají ve vzájemném souboji. Ten odstartuje ve Zlatopramen Areně v 17. 30 a slibuje dramatickou bitvu. Vždyť první letošní vzájemný duel vyhráli Lvi v prodloužení a Moravané jim mají co vracet.
„Bude to tuhý boj. Brno je jedním z favoritů soutěže a má postupové ambice. Zápas určitě nabídne extraligové parametry a doufám, že nás podpoří diváci,“ přeje si kouč Lvů Miloslav Hořava.