V poslední dvacetiminutovce je ale spasil kanonýr Čaloun, který dvěma přesnými zásahy otočil nepříznivé skóre. Druhou trefu si přitom schoval až do poslední minuty zápasu.

„Hokej se hraje šedesát minut a my jsme dokázali, že hrajeme až do konce,“ radoval se po utkání hrdina večera.

Na první branku se na ústeckém ledě čekalo dlouho. Ke zklamání domácího publika ji ale překvapivě dali hosté, když ve 31. minutě duelu udeřil po přihrávce Rákose útočník Třebíče Vrba. Do té doby Lvi obléhali branku posledního týmu prvoligové tabulky. Marně.

Ještě do poslední třetiny vstupovali Severočeši s jednobrankovou ztrátou. Pak se ale na ledě Zlatopramen Areny začaly dít věci! V poslední části se totiž nezáživné utkání změnilo v gólovou přestřelku.

K radosti domácích diváků nejprve po obrovském závaru v brankovišti propálil vše před sebou obránce Lvů Tůma. Radost Ústečanů ale netrvala ani minutu. Hosté skvěle zahráli vhazování v útočné třetině a Čech si následně vychutnal brankáře Fialu a poslal Třebíč zpátky do vedení.

Po necelé minutě bylo ale znovu vyrovnáno, když Špirko nabyl Čalounovi a největší hvězda Ústí se trefila přesně. Když už se zdálo, že dojde na prodloužení, vzal si slovo Čaloun a druhou brankou v duelu definitivně dokonal zkázu hostů. Těm už nepomohla ani závěrečná power play.

„V první třetině jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, ale bohužel jsme neproměnili ani jednu. Ve druhé části jsme opravdu nehráli dobře a soupeř šel do vedení. Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli ale spravedlivý by byl bod pro obě mužstva. Náš výkon totiž nebyl vůbec dobrý,“ přiznal po utkání asistent trenéra Ústeckých Lvů Jan Votruba a dodal: „Zaplaťpánbůh, že se Honza Čaloun střelecky probudil, od toho tady je a pro nás je to jenom dobře.“

Ústí – Třebíč 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Tůma (Šagát), 48. Čaloun (Špirko, Němeček), 60. Čaloun (Špirko) – 31. Vrba (Rákos), 47. Čech (Zahradník, Flamík).
Rozhodčí: Souček – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 3:5. Bez využití.
Diváci: 1720.

Ústí: Fiala – Macháček, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Novotný, Vágner – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, V. Novák, Pazourek – Havlíček, Špirko, Heřman – Čaloun, Přeučil, Kloz.

Třebíč: Kovář – Flamík, Sláma, Sedláček, Kaláb, Hrbáček, Havran, Koktan, Bulička – Čech, Zahradník, Obdržálek – Staněk, Nahodil, Sojčík – Vrba, Rákos, Otčenáš – Přibyl, Burian, Stejskal.