Výhra nad Havířovem se přitom v ústecké Zlatopramen Areně nerodila lehce. Hosté bojují o elitní osmičku a na ledě to bylo znát. Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě v přesilové hře Heřman, ale ještě v první dvacetiminutovce vyrovnal s pomocí tyče Brynecký. Nástup do druhé třetiny ale vyšel lépe Severočechům. Ti se už po deseti vteřinách hry radovali z vedení 2:1, když se parádně trefil slovenský útočník Hovorka.

Tlak Lvů pokračoval, ale obránce Pojkar ve své slibné pozici o dvě minuty později trefil jen skvěle chytajícího brankáře Čecha. Udeřit mohli i Panteři, to by ale musel v polovině utkání Piecha využít svůj únik, který mu až na brankové čáře překazil výborným zákrokem gólman Salfický. Krátce před druhou přestávkou tak přišel trest z hole ústeckého Šagáta, který se proháčkoval až před brankáře Čecha a forhendovým blafákem zavěsil.

Závěrečná dvacetiminutovka prvoligového utkání mnoho hokejové krásy nenabídla a rozhodčí měli plné ruce práce. Vše začalo krátkou potyčkou beka Tůmy se Štefankou. Domácí obránce mstil nešetrný nájezd do brankáře Salfického.

O sedm minut později se však Tůma dočkal a jeho výzvu na pěstní souboj vyslyšel hostující Michal Novák. Oba hráči byli za bitku odměněni vyloučením do konce zápasu, Tůma navíc za skolení svého protivníka ještě potleskem více než dvou tisícovek fanoušků. Na ledě to i nadále jiskřilo a vyloučených hráčů přibývalo, Lvi si však už vítězství vzít nenechali, i když v poslední třetině se už diváci brankového koření nedočkali.

Ústí – Havířov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Heřman (Bolf, Špirko), 21. Hovorka (Heřman), 40. Šagát (Dragoun) - 14. Brynecký (Kolarz,). Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:10, navíc Sklenička 10 minut osobní trest a Tůma a M. Novák do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2139. Muž zápasu: Heřman.

Ústí: Salfický - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman - Hovorka, Špirko, Heřman - Šagát, Dragoun, Sklenička - Havlíček, Hanzl, Pazourek - M. Novák, Čaloun, Šaffer. Trenér: Hořava.

Havířov: Čech - Štefanka, Hegegy, Evan, Lašek, Kolarz, Klimeš, Michal Novák, Lukačovič - Seman, Vala, Kotásek - Pavelek, Piecha, Přeučil - Sikora, Zeliska, Brynecký - Haas, Maruna, Říčka. Trenér: Kaňkovský.