Ústečtí Lvi ovládli s předstihem základní část

Ústí n. L. - Ústečtí Lvi si s předstihem zajistili vítězství v základní části prvoligové soutěže. Na ledě jihlavské Dukly vyhráli svěřenci trenéra Miloslava Hořavy 4:2 a jejich jedenáctibodový náskok v tabulce už nemůže nikdo dostihnout.

18.1.2009

Brankář Ústeckých Lvů Radek Fiala se v duelu s Jihlavou musel hodně ohánět, nakonec však svůj tým dovedl k výhře 4:2, díky které mají Lvi jisté vítězství v základní části. Foto: Deník/ Libor Plíhal

Vítězství Lvů se přitom nerodilo lehce. Severočeši hráli dobře pouze v první dvacetiminutovce, kdy se díky přesilovkovým trefám Bolfa a kanonýra Špirka dostali do dvoubrankového vedení. Ve zbytku utkání už byli na ledě jen do počtu a zápas připomínal hru kočky s myší. „To, co jsme předváděli od druhé třetiny byl neskutečný chaos,“ přiznal po duelu rozhořčeně asistent trenéra Lvů Jan Votruba.

A měl pravdu.

Jeho svěřenci ve zbytku utkání nestíhali tempo jihlavských hráčů a i proto byl po dvou třetinách stav vyrovnaný 2:2. „Domácí podali velice kvalitní a nadšený výkon a byli lepší, minimálně po dvě třetiny. Podle předvedeného výkonu našeho a Dukly jsme měli prohrát. Jihlava totiž hrála fantasticky,“ uznal Votruba kvality soupeře.

O osudu zápasu a importu tří bodů na sever Čech nakonec rozhodla poslední minuta. V čase 59:01 naklonil v přesilové hře misky vah na stranu Ústečanů mladík Heřman a v posledních vteřinách zápasu přidal čtvrtý zásah do prázdné jihlavské klece Hovorka.

„Rozhodly přesilové hry. Ústí se v nich prosadilo třikrát a nám se povedla jen jedna,“ litoval po utkání kouč domácí Dukly Josef Augusta.

Trenér vítězného celku naopak nezapomněl pochválit hrdinu zápasu brankáře Fialu. „Podržel nás gólman Fiala, ten podal absolutně vynikající výkon, díky němu jsme vyhráli.“

„Porazit Ústí chce i trochu hokejového štěstí, a i když jsme dobře pracovali, tak v některých momentech se proti nám obrátilo. Ale když u toho vydržíme, hokejový bůh nám jej přinese v dalších zápasech,“ hází neúspěch Jihlavy za hlavu Josef Augusta.

Ústečtí Lvi mají díky vítězství jistotu prvního místa v základní části. V play off tedy budou mít výhodu domácího prostředí. Přetaví ji v návrat do nejvyšší soutěže?

DUKLA JIHLAVA– ÚSTEČTÍ LVI 2:4
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2. Branky a nahrávky: 19. Man (Malena), 29. Hanzal (Krupka) – 10. Bolf (šagát), 15. Špirko (Němeček), 60. Heřman (Bolf), 60. Hovorka. Rozhodčí: Pešina – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Diváci: 1692. Muž zápasu: Fiala.
Ústí: Fiala – Němeček, Pojkar, Bolf, Macháček, Kloubouček, Zeman – Hovorka, Špirko, Heřman – Šagát, Sklenička, Šaffer – Havlíček, Hanzl, Pazourek – Novák, Čaloun.
Jihlava: Novotný – Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Kašpar, Bílek – Man, Hradecký, Hodek – Říha, Mareš, Bezděk – Krupka, Hanzal, Rytnauer – Hrbatý.

18.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vojta Říha se narodil Evě Šilingové z Ledvic 19. listopadu v 0.07 hod. v ústecké porodnici. Měřil 49 cm a vážil 3,5 kg
18

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Pražské swingové trio Hot Sisters.
3

Swingové krásky z Prahy zahrají v Cargo Gallery

Vězeň zmizel z práce, policie po něm pátrá

Ústecký kraj – Vězně jako zaměstnance využívá v Ústeckém kraji řada firem. O jednoho méně však napočítali ve středu 22. listopadu ráno v provozu roudnické pobočky společnosti Meva Group, která vyrábí kovové nádoby na odpad.

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Na Moldavě budou promítat dokument Záhada lokálek a založí spolek

Moldava v Krušných horách - Spolek lokálních drah, tak by se měla jmenovat iniciativa, která chce udržet život na Moldavské a Kozí dráze či na trati Teplice - Lovosice.

Policie v Krásném Březně pátrá po tom, kdo vykrádá sklepní kóje

Ústí nad Labem - Nejrůznější nářadí ukradl zlodějíček, který pronikl do sklepní kóje ve Vojanově ulici během noci z 19. na 20. listopadu.