Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Lvi se protrápili k výhře

Ústí nad Labem - Na druhý pokus to vyšlo! Ústečtí Lvi včera nechali zapomenout na neúspěch z prvního semifinálového duelu prvoligové soutěže a Hradec v domácím prostředí ve druhém utkání porazili. Na vítězství se ale pořádně nadřeli!

27.2.2009

SEMIFINÁLOVÁ BITVA. Série mezi Ústeckými Lvy a Hradcem Králové pokračovala včera druhým zápasem na ledě Zlatopramen Areny. Ze snímku je patrné, že se bojuje o všechno.Foto: DENÍK/Karel Pech

S vědomím, že tentokrát už musí uspět se hned od začátku utkání svěřenci kouče Miloslava Hořavy hnali do útoku a vytvořili si tříminutový tlak. Žádná velká příležitost ke skórování se jim však nenaskytla. V 9. minutě mohli udeřit hokejisté Hradce, ale Němečkovu chybu před brankovištěm nezužitkovali. Skóre zápasu otevřel krátce po polovině úvodního dějství obránce Lvů Klobouček, když přesilovkovou ranou do šibenice nedal brankáři Koutskému žádnou šanci. V 16. minutě pak mohl zvýšit zkušený forvard Janků, ale zblízka Koutského neprostřelil.

O tom, že se letos Lvům ve druhých třetinách příliš nedaří se naplněné tribuny přesvědčily krátce po přestávce. Ve 29. vteřině druhé části vystřelil z pravého kruhu Karlíček a bylo vyrovnáno. Obdržená branka jako by ústecké hráče zaskočila a Hradec na ledě na chvíli převzal iniciativu. Až v polovině druhé třetiny se Lvi znovu hnali do útoku, žádnou ze svých šancí však v gól přetavit nedokázali. Nepomohla jim ani minutová přesila dvou mužů na ledě.

Na začátku třetí dvacetiminutovky však dvojnásobná přesilovka Lvů pokračovala a v čase 40:40 propálil obránce Němeček vše co mu stálo v cestě a poslal Lvy znovu do vedení. Hosté se snažili o vyrovnání a asi největší šanci spálil ve 48. minutě v přesilové hře Moskal, když zblízka minul odkrytou klec Salfického. Vyrovnání se ale Východočeši dočkali hned v následující přesilovce, když Kadlec našel před brankou Fořta a ten nezaváhal. V závěru utkání ve Zlatopramen Areně vzplály emoce, když sudí vyloučil Skleničku za zákrok, na který nemohl vzhledem k tomu, že se díval na druhou stranu kluziště, vůbec vidět. Branky už se ale diváci nedočkali, a tak zápas dospěl k prodloužení.

K tomu hráči obou týmů nastoupili po úpravě ledové plochy s opatrností na hokejkách. Ústečtí Lvi se sice osmělili a snažili se zápas rozhodnout, ale jejich snahu dlouho hatil brankář Koutský skvělými zákroky.

Prodloužení nakonec rozhodnutí dramatického zápasu nepřineslo, když velkou šanci měl Gýna, ale i on si nakonec vylámal zuby na hradeckém gólmanovi a tak se diváci dočkali samostatných nájezdů.

V těch úvodní tři série nerozhodly, ale ve čtvrté nejprve Martin Filip na Salfického nevyzrál a poté kapitán Lvů Jan Čaloun forhendovým blafákem vyrovnal sérii na 1:1.

V první sérii tří nájezdů selhali domácí Špirko a Šagát a Roubík s Fořtem z hostujícího celku. Pak dostal do vedení Lvy Němeček, ale Filip dokázal kontrovat. Ten ale pak další nájezd neproměnil a Čaloun mohl rozjásat ústecké fanoušky.

Série se nyní přesunuje na východ Čech, když v pondělí a úterý bude mít výhodu domácího ledu Hradec Králové.

Srovnáno je i ve druhé semifinálové sérii mezi Kometou Brno a Chomutovem, kde po výhře Chomutova v prodloužení včera zvítězila brněnská Kometa 4:2. Nyní hraje dvakrát doma Chomutov.

Ústí – Hradec Králové 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Klobouček (Kříž, Janků), 41. Němeček (Mikulík, Macháček), rozhodující nájezd Čaloun. - 21. Karlíček (Fořt, Roubík), 51. Fořt (Kadlec). Rozhodčí: Ondřej, Pešina - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 9:10, navíc Sklenička (ÚL) 10. min. osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 4756. Stav série: 1:1.

Ústí: Salfický - Kříž, Gýna, Němeček, Macháček, Bolf, Klobouček, Pojkar - Čaloun, Špirko, Heřman - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, V. Novák, Pazourek - Hovorka, Dragoun, S. Procházka - M. Pšurný. Trenér: Hořava.

Hradec: Koutský - L. Filip, Karlíček, Burian, Hendrich, Pazdera, Zápotočný, Sláma, Lesák - Fořt, Roubík, Kadlec - J. Hruška, Koudelka, Volráb - Nedorost, M. Filip, Moskal - Jindřich, Polák, Suchý. Trenér: Pazourek.

27.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
sport, hokej Ústí a Třebíč
17

Tuhá bitva za tři body, Slovan vydřel výhru

Epidemie žloutenky se šíří Ústím, onemocněl i úředník z Neštěmic

Festival Sudety zve na legendu písničkářského undergroundu

Ústí nad Labem - Muzeum města Ústí ve čtvrtek od 17 hodin hostí vzpomínkový literárně-hudební večer Král ironie.

Přestanov bez brankáře potupen v derby, Chuderov rozdal další tucet

Ústecko /FOTOGALERIE/ - V 8. kole 1. B třídy potupily Chabařovice v derby Přestanov, jenž neměl brankáře. Chuderovští nadělili doma dalšímu soupeři dvanáctku, Chlumec udolal poslední Podluží, Hostovice přestřílely Březiny. Svádov prohrál.

FOTO, VIDEO: Polévka je grunt. Pár uvařil mexickou a vyhrál soutěž

Ústí nad Labem - V klání amatérských kuchařů zvítězila v Ústí pálivá polévka.

Slovan zase jednou doma, hokejisté vyzvou Třebíč

Ústí nad Labem – V 15. kole WSM Ligy se hokejisté Ústí představí na domácím ledě. Bude to teprve pošesté v sezóně, přivítají Třebíč.