Před sezonou přišel do kádru Ústeckých Lvů a měl se stát jednou z hlavních opor nově složeného týmu trenérů Hořavy a Votruby. Hned po svém příchodu se Dušan Salfický stal miláčkem tribun.

Při zápasech přiváděl svými zákroky útočníky soupeřů k šílenství a pozápasovými děkovačkami v mexickém sombréru bavil diváky všech věkových kategorií.

„Dušan je můj nejoblíbenější hráč,“ přiznává teprve čtyřletý fanoušek Ústeckých Lvů Pavel Herynek. A zdaleka není jediný. Zkušený brankář, který dříve oblékal dres pražské Sparty i reprezentačního týmu a vyzkoušel si i angažmá v Rusku je zkrátka osobností.

Během letošního roku se však na rodáka z Chrudimi snesla i vlna kritiky. Odborníci mu vyčítali, že nedokáže udržet koncentraci po celých šedesát minut. V některých duelech základní části prvoligové soutěže totiž dostal laciné góly.

Třešničkou na dortu pak byl jeho výstavní vlastní gól v utkání s Jihlavou. Salfický chtěl přihrát za branku, místo toho však trefil prázdnou klec.

V právě skončeném play off už ale Salfický předváděl výkony, které se od něj očekávaly. Jeho tým postupně vyřadil Benátky nad Jizerou, Hradec Králové i favorizovanou brněnskou Kometu.

V posledním utkání na jejím ledě se Salfický blýskl hned dvaatřiceti zákroky, navíc bravurně lapil trestné střílení Svačiny a udržel tak akcie Lvů při životě.

Po vítězství 2:1 v prodloužení pak mohl se svými spoluhráči oslavit vítězství v 1. lize a postup do baráže o extraligu.

Ta startuje v neděli, den po Salfického 37. narozeninách a na brankářskou jedničku Lvů se znovu upře mediální pozornost.

Dotáhne zkušený gólman Ústečany k vytouženému postupu do elitní soutěže? To se ukáže…

Dušan Salfický
Datum narození: 28. března 1972
Výška / váha: 186cm / 86 kg
Rodinný stav: Ženatý (manželka Zuzana, syn Adam a Tomáš)
Číslo dresu: 72
Kariéra: Pardubice, Tri - City Americans(WHL), Pardubice, Jihlava, Tábor, Pardubice, Skuteč, Pardubice, Plzeň, New York Islanders, Sound Tigers Bridgeport, Pardubice, CSKA Moskva, Severstal Čerepovec, Chimik Vokresensk, Sparta Praha, Nižnij Novgorod, Ústí nad Labem.
Draft NHL: 2002 New York Islanders
Úspěchy: 2x zlato z MS v hokeji (2000, 2001), bronz ZOH Turín (2006), 1x zlato z MS v hokejbalu, 1x mistr extraligy se Spartou (2007)