„Prvotním cílem bude znovu dát prostor co nejvíce hráčům,“ říká před zápasem trenér Lvů Petr Rosol.

Ten už v minulých dvou zápasech letního přípravného turnaje značně rotoval se sestavou, přesto Ústečané oba zápasy proti extraligovým celkům zvládli. Na ledě Mladé Boleslavi Lvi zvítězili po přestřelce 5:4, poté v domácí Zlatopramen Areně udolali v souboji mistrů dvou nejvyšších soutěží celek Karlových Varů 4:2 a připsali si tak cenný skalp. „Ty dosavadní výsledky ale nemá cenu přeceňovat, jsme v přípravě,“ krotí euforii Rosol.

Na ústecké Lvy čeká v úterý od 17 hodin další těžký oříšek. V případě, že v souboji šelem na libereckém ledě uspějí, přiblíží se vysněné účasti v semifinále Tipsport Cupu. Ale…

Liberečtí Tygři zatím v turnaji nikomu nedali nic zadarmo, v prvním utkání prohráli s extraligovým mistrem z Varů 2:4, když rozhodnutí přišlo až v poslední desetiminutovce, ve druhém souboji pak prohráli v Litvínově až po samostatných nájezdech 3:4. Domácímu publiku, kterému se v Tipsport Cupu představí poprvé, navíc budou chtít dokázat, že je letos nečeká stejně nepovedená sezona, jako v loňském roce.

Zkušený stratég Petr Rosol navíc bude v kádru Ústečanů postrádat hned několik jmen. „Problémy s kotníkem mají František Mrázek a Michal Pšurný. Ten dokonce ještě ani nenastoupil na led. Martin Novák sice už poprvé trénoval, ale v utkání bude také chybět,“ počítá ztráty kouč.

A kdo se proti ofenzivní síle Tygrů postaví do branky? „Tentokrát dostane šanci Zdeněk Orct,“ dodal Rosol.