Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe domácím hráčům. Ti šli díky trefě forvarda Heřmana už po 47 vteřinách hry do vedení. Ve 14. minutě mohl vedení Lvů navýšit Pazourek, Jarina si ale s jeho blafákem bravurně poradil.

Když se neujala ani jedna z velkých ústeckých šancí, udeřili na druhé straně hosté. V čase 16:03 vyrovnal z mezikruží ranou pod víko Charousek.

Do druhé části vlétli Lvi s cílem dostat vedení znovu na svou stranu, jejich útočná snaha ale končila u skvěle chytajícího Jariny. Když přesně v polovině utkání nadvakrát zblízka neuspěl ani Sklenička, udeřila Kadaň podruhé.

V další z přesilových her se prosadil obránce Ťupa, když na brankovišti dorazil nechráněný puk za záda Salfického a poslal tím Kadaň do vedení.

Spalování ústeckých šancí ve Zlatopramen Areně pak pokračovalo, na Jarinovo výstroji si vylámal zuby nejeden Lev. Blízko k vyrovnání byl slovenský forvard Hovorka, ale ani on tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neuspěl.

Vyrovnání přinesla až kuriózní střela Kloze z poslední minuty druhé části, kterou jeden z hostujících hráčů zblokoval tak nešťastně, že přelobovala brankáře Jarinu a zapadla do sítě.

Rozhodnutí zápasu nepřineslo ani závěrečné dějství. Ve 49. minutě utkání sice využili první ze svých přesilových her Ústečtí Lvi, když se nechytatelnou ranou od modré prezentoval obránce Zeman.

Kadaňští hráči ale zbraně nesložili a brzy se dočkali vyrovnání z hole Polanského. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém po minutě a půl napřáhl hrdina zápasu Zeman a nechytatelnou dělovkou rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Ústí.

close zoom_in Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 1:0

Muž zápasu: Zeman.

Ústí: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Mizera – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, Alinč, Heřman – Hovorka, Pajič, Pazourek – Kloz, P. Kříž, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Kadaň: Jarina – Ťupa, Hlubuček, Spitzer, Kocek, Višňák, Knyazev, Zmeškal, Schmidt – Malát, Pražák, Fábry – Gombár, Šíp, Boušek – Balazs, Charousek, Polanský – Kuběna, J. Bauer, Indra. Trenér: Gudas.

Branky a nahrávky: 1. Heřman (Klobouček, Janků), 40. Kloz (R. Pšurný, Gýna), 49. Zeman (Alinč), 62. Zeman (Klobouček, Heřman) – 17. Charousek (Fábry), 34. Ťupa (Boušek, Spitzer), 52. Polanský (Balazs, Charousek). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 2350.