„Rozhodlo to, že se nám podařilo dát dva góly ve druhé třetině. Po dvougólovém vedení jsme měli klid a Olomouc se musela nutit do útoku,“ řekl po utkání obránce Lvů Ondřej Kříž, který v dresu Hanáků strávil několik let své kariéry.

Skóre zápasu mohli jako první otevřít Moravané, když měli už v první třetině výhodu dvojnásobné přesilové hry. Tu ale odehráli mizerně a těsně před přestávkou musel na druhé straně Žigárdy likvidovat brejk ústeckého forvarda Mikulíka.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se do samostatného nájezdu dostal i domácí Davídek. Jeho střela však skončila na betonech skvěle chytajícího Orcta.

O chvíli později ukončili Lvi čekání na první gól. Alinčova přihrávka od pravého mantinelu překvapivě doputovala až ke vzdálenější tyči Žigárdyho branky a Janků neměl problém zavěsit do prázdné klece. Ještě před druhou sirénou využil talentovaný mladík Kloz nečekaného odrazu puku a přes ležícího Žigárdy zvýšil na 2:0 pro Ústí.

Mora se mohla vrátit do hry na začátku třetí třetiny, kdy měla další příležitost dvojnásobné přesilovky. Ta ale opět zůstala nevyužita. „Tyto přesilovky ovlivnily zápas,“ přiznal po utkání olomoucký kouč Petr Fiala.

Dvě minuty před třetí sirénou ještě vykřesal naději Bartoň. Domácí odvolali gólmana, ale obránce Lvů Pojkar do opuštěné branky definitivně rozhodl. „Náš výkon nebyl optimální, když jsme se několikrát nechali zbytečně vyloučit. Podržel nás ale Orct,“ chválil gólmana asistent trenéra Lvů Milan Skrbek.

„Domácí hráli velmi dobře, a jestli budou takhle hrát i dál, budou hodně nahoře,“ dodal na adresu soupeře Kříž.

HC Olomouc – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

close zoom_in Branky a přihrávky: 59. Bartoň (Polodna, Ministr) – 25. Janků (Alinč, Heřman), 38. Kloz (Pšurný, Dragoun), 60. Pojkar (Orct).
Rozhodčí: Kubičík – Ji. Novák, Poláček.
Vyloučení: 2:6. Bez využití.
Diváků: 1200.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Mikel – Vyrůbalík, Nedbálek – Ondrušek, Lhotský – Janáček – Davídek, Ministr, Polodna – Černý, Kucharczyk, Zbořil – Zábranský, Brančík, Mikšan – Haluza, Čuřík, Bordowski.
Trenéři: Fiala a Vlk.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar – Klobouček, Zeman – O. Kříž, Vobořil – Gýna – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, Alinč, Heřman – Hovorka, Pajič, Šaffer – Kloz, Dragoun, Pšurný.
Trenéři: Rosol a Skrbek.